18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie można wejść w Mesjasza

Powstaje MEGA JEZUS! Chwała na wysokości!

12.04.2021  17:40
Budują hiper pomnik Jezusa. Bedzie można pojechać windą do nieba
Budują hiper pomnik Jezusa. Bedzie można pojechać windą do nieba Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Chrystus ze Świebodzina może mieć konkurencję. Brazylijczycy uznali, że pomnik Jezusa w Rio de Janeiro to za mało. Wkrótce w mieście Encantado na południu Brazylii powstaje nowa mega figura Chrystusa.

Chrystusa ze Świebodzina trzeba będzie podwyższyć? W brazylijskim mieście Encantado na południu kraju powstaje nowy, gigantyczny posąg Chrystusa Protektora. Jak uspokaja polskich katolików Wirtualna Polska, świebodziński posąg cieśli z Nazaretu mimo wszystko pozostanie rekordowy i najwyższy.

Mega Jezus, Chwała NA WYSOKOŚCI i windą do nieba

Potwierdzono, że Chrystus Protektor w Encantado będzie mierzył aż 43 m. Tym samym pokona Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, który ma jedynie 38 metrów. Co więcej, nowy Jezus będzie niesamowitą atrakcję turystyczną. Turyści będą mogli wejść w Chrystusa, bo w jego wnętrzu zamontowana zostanie winda, którą turyści wjadą na punkt widokowy na wysokości 40 metrów.

Dla porównania, Jezus w Świebodzinie wraz z podstawą mierzy aż 52,5 metra

Budowa posągu ruszyła w 2019 r. z inicjatywy jednego z lokalnych polityków, który niestety zmarł w marcu br. na skutek zakażenia COVID-19. Nowy Chrystus swoją sylwetką będzie przypominać stojącego z szeroko rozwartymi ramionami Chrystusa w Rio – informuje Wirtualna Polska.

Budowa mega Jezusa okazuje się dość kosztowna i „Bóg zapłać” nie pomoże. Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa przyznali, że posąg ma kosztować 350 tysięcy dolarów. Całość projektu finansowana jest z indywidualnych dotacji osób prywatnych i firm.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, mega Chrystus będzie gotowy do końca 2021 roku.