18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pożar strawił budynek

DZIECI SPŁONĘŁY ŻYWCEM. Nie mogły uciec, były uwięzione

Emilia Waszczuk
04.06.2021  08:07
Dramatyczny pożar. Dzieci spłonęły żywcem
Dramatyczny pożar. Dzieci spłonęły żywcem Fot: Ahmed Gomaa/Xinhua News/East News, zdjęcie ilustracyjne

Dramatyczne doniesienia z Egiptu. W czwartek w Kairze wybuchł pożar, który pochłonął co najmniej sześć żyć. Dzieci spłonęły w pułapce – nie miały jak uciec przed ogniem.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w areszcie dla nieletnich w dzielnicy Majr w Kairze. W budynku przebywało kilkadziesiąt dzieci. Sześć z nich nie żyje, jednak liczba ofiar może wzrosnąć – kolejnych 30 jest ciężko rannych.

Opiekunowie z ośrodka dla nieletnich donoszą, że ogień pojawił się chwilę po walce między dwoma osadzonymi. Co przerażające, areszt płonął, a osadzeni znaleźli się w pułapce. Wszystkie wyjścia były zamknięte – nie było możliwości ucieczki przed ogniem.

Pożary w Egipcie. Dramatyczne dane

W sprawie ruszyło śledztwo, które zbadać ma dokładną przyczynę pożaru. Wedle wstępnych ustaleń, w areszcie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej.

Co szokujące, tylko w 2020 roku w Egipcie doszło do ponad 52 tysięcy pożarów, w których zginęło 199 osób. Rok wcześniej w całym państwie odnotowano 50 tysięcy pożarów, które pochłonęły 252 życia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej