18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niezwykła akcja dla zwierząt

Pożary w Australii. Z nieba spada marchew!

Wojciech Kozicki
13.01.2020  18:07
Marchew i bataty to sposób na walkę z pożarem - uratują zwierzęta?
Marchew i bataty to sposób na walkę z pożarem - uratują zwierzęta? Fot: Twitter/Fireside Kitty

Pożary w Australii wciąż stanowią zabójcze niebezpieczeństwo, a ogniowy kataklizm pochłania kontynent. Jak na razie podano, że zginął już prawie miliard zwierząt, a służby zaczęły dbać o te, które przeżyły. Z nieba zaczęła więc spadać marchew.

Australia nadal cierpi z powodu pożarów. Władze stanu Nowa Południowa Walia postanowiły nie tylko walczyć z ogniem, ale również pomóc zwierzętom w buszu, które zostały poszkodowane przez kataklizm. Jak podają lokalne media, z nieba spadają więc tony marchwi i batatów.

Zrzut jedzenia ze śmigłowców odbywa się w ramach „Operacji Rock Wallaby”, której nazwa pochodzi od skalniaka, czyli ssaka z rodziny kangurowatych. Służby podają, że to właśnie te zwierzęta ucierpiały najbardziej w pożarach.

W sumie szacuje się, że w Australii w pożarach zginął już prawie miliard zwierząt. Nytimes.com tymczasem przestrzega, że te dane są nieprawdziwe, bo opierają się na szacunkowej liczbie zwierząt w danych regionach strawionych przez ogień. Zakładają, że ani jedno zwierzę nie przeżyło na danym terytorium.

Przeczytaj więcej
Komentarze