18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brudna sprawa

Wybuchające pralki i wielka panika! Pół miliona niebezpiecznych urządzeń

18.12.2019  18:13
Wybuchające pralki i wielka panika! Pół miliona niebezpiecznych urządzeń
Wybuchające pralki i wielka panika! Pół miliona niebezpiecznych urządzeń Fot: Shutterstock

Wadliwe pralki atakują - grzmią dziś media, a obywatele w panice sprawdzają, jakich używają urządzeń. Pewne jest jedno - nawet pół miliona maszyn firmy Whirlpool może doprowadzić do pożaru. Jest komentarz firmy.

Pralki śmierci atakują i to dosłownie. Problem jest naprawdę poważny. Whirlpool przyznaje - wyprodukowaliśmy nawet pół miliona wadliwych urządzeń. Firma wzywa, by pod żadnym pozorem ich nie używać i jak najszybciej zgłosić posiadanie modelu do serwisu.

Chodzi o pralki Hotpoint i Indesit. Producent informuje, że jeden z elementów nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, plastikowa pokrywa topi się i może dojść do pożaru. Co ciekawe, wada dotyczy sprzętów sprzedawanych już od 2014 roku!

Polacy zagrożeni? Jest komentarz

O sprawie informują dziś kolejne media na świecie, także w Polsce. Whirlpool zapewnia jednak, że problem dotyczy jedynie Wielkiej Brytanii i Irlandii. Czy na pewno? Dziennikarze "Wprost" spytali o to przedstawicieli firmy w naszym kraju.

Bezpieczeństwo konsumentów jest priorytetem dla firmy Whirlpool, stąd też zdecydowaliśmy się na akcję dotyczącą niektórych modeli pralek wyprodukowanych pod markami Hotpoint i Indesit w latach 2014-2018 dla Wielkiej Brytanii i Irlandii. Kampania dotyczy tylko rynków brytyjskich i irlandzkich

- zapewnia Zygmunt Łopalewski z Whirlpool.

Czytaj także
Przeczytaj więcej