18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemia kosi polityków

Premier zakażony! Wcześniej zapowiedział, że obostrzeń nie będzie

23.11.2021  10:42
Premier zakażony koronawirusem
Premier zakażony koronawirusem Fot: Planeta.pl

Pandemia szaleje, a koronawirus SARS-COV-2 nie wybiera. Ofiarą zarazy padają kolejni ważni politycy, nawet ci zaszczepieni podwójną szczepionką.

Czwarta fala pandemii koronawirusa paraliżuje Europę. Część państw zdecydowała się na wprowadzenie obostrzeń sanitarnych dla osób niezaszczepionych, w niektórych panuje częściowy lockdown, w Polsce zapełniają się szpitale, ale walki z COVID-19 brak. Na restrykcje i ograniczenia dla osób bez szczepienia przeciw koronawirusowi nie zdecydowała się też Francja. Dopiero co tamtejszy premier ogłaszał, że żadnych zmian prawnych w tej kwestii nie będzie, a już sam jest zakażony.

Premier zakażony koronawirusem

Jean Castex pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymał w poniedziałek 22 listopada. Badanie wykonał po tym, jak jego 11-letnia córka okazała się zakażona. Wcześniej polityk wraz ze współpracownikami gościł w Brukseli, gdzie spotkał się z premierem Alexandre De Croo.

Premier Belgii po spotkaniu poddał się kwarantannie. Premier Francji pozostanie w izolacji przez co najmniej 10 najbliższych dni. - Jego program zajęć zostanie w nadchodzących dniach zmieniony tak, aby mógł kontynuować swoją pracę, będąc w izolacji - podały służby prasowe polityka.

Jean Castex wiosną 2020 roku przyjął dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19. Koronawirusem SARS-COV-2 zaraził się po raz pierwszy. Polityk nie ma żadnych objawów choroby i czuje się dobrze.