18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Internet oszalał na punkcie tego wideo

Trzęsienie ziemi nie poruszyło premier Nowej Zelandii. Legendarna reakcja

Kamil Kacperski
25.05.2020  15:15
Trzęsienie ziemi nie poruszyło premier Nowej Zelandii. Legendarna reakcja
Trzęsienie ziemi nie poruszyło premier Nowej Zelandii. Legendarna reakcja Fot: youtube.com

Jacinda Ardern zyskała właśnie status absolutnej oazy spokoju. Premier Nowej Zelandii wzięła udział w wywiadzie dla lokalnej telewizji, podczas którego doszło do trzęsienia ziemi.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern przeżyła bardzo nietypową sytuację, kiedy to 24 maja udzielała wywiadu dla lokalnej telewizji śniadaniowej. Nagle rozpoczęło się trzęsienie ziemi, na które polityk zareagowała uśmiechem i lekkim zdziwieniem, ale nie utratą dobrego humoru.

Premier Nowej Zelandii przeżyła trzęsienie ziemi 

Wstrząsy miały miejsce tuż przed godz. 8 rano i były odczuwalne przez mieszkańców wyspy. Tak jak wspomnieliśmy, mogła się o tym przekonać m.in. premier Nowej Zelandii, którą niecodzienna sytuacja spotkała podczas wywiadu na żywo.

Jacinda Ardern rozmawiała z prowadzącymi programu na temat potencjalnego zniesienia kolejnych ograniczeń dotyczących koronawirusa, który również dotknął Nową Zelandię. W pewnym momencie polityk przerwała rozmowę, zauważając nagłe trzęsienie ziemi.

"Mamy nieduże trzęsienie ziemi, Ryan, całkiem mocne wstrząsy" - mówiła Ardern w wideo. Widać, jak premier Nowej Zelandii rozgląda się na boki i spogląda w górę. Sprzęt studyjny widocznie "ucierpiał" w trakcie trzęsienia ziemi, ale polityk nie straciła zimnej krwi. 

"Jak widzisz, sprzęt za mną się porusza" - mówiła. Dziennikarze zapytali się, czy premier czuje się "bezpiecznie i dobrze na tyle, aby kontynuować wywiad", na co Ardern odpowiedziała pozytywnie. Polityk wyjaśniła, że na szczęście nie ma nad nią żadnych elementów oświetlenia, które mogłyby stworzyć zagrożenie.

Stolicę Nowej Zelandii nawiedziły w niedzielę 24 maja wstrząsy o magnitudzie 5,8. Według relacji służb ratowniczych w Wellington zawieszony został jedynie okoliczny transport kolejowy. Innych strat nie odnotowano.

Przeczytaj więcej
Komentarze