18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nagła dymisja szefa rządu

PREMIER PODAŁ SIĘ DO DYMISJI! Powód: wielka seksafera w partii

07.07.2022  13:56
Dymisja premiera. Johnson rezygnuje
Dymisja premiera. Johnson rezygnuje Fot: i-Images, PacificCoastNews.com/EAST NEWS

Konserwatyści i seksafera? Nic nowego. Tym razem miarka się jednak przebrała i doprowadziła do rozpadu rządu. W czwartek premier Wielkiej Brytanii podał się do dymisji.

Rząd się posypał, premier podał się do dymisji. Po tym, jak z brytyjskiego parlamentu w zaledwie kilkanaście godzin odeszło kilkudziesięciu polityków, szef rządu Boris Johnson zrezygnował z funkcji.

W tym momencie wolą Partii Konserwatywnej jest to, żeby ktoś nowy jej przewodził. Proces wybierania tego przywódcy powinien zacząć się teraz. Będę służył jako premier do momentu wybrania nowego przywódcy

- powiedział Boris Johnson na specjalnie zwołanej konferencji prasowej (za Onet.pl).

Johnson zapewnił, że będzie wspierał nowego premiera w pracy. Przyznał, że jest mu smutno z powodu dymisji, wie też, że wielu decyzja o odejściu bardzo ucieszyła.

Już od rana w czwartek mówiło się o tym, że Boris Johnson złoży dymisję, będzie chciał jednak pozostać na stołku do czasu wyłonienia nowego premiera. To nastąpi najpóźniej na początku października. Pomysł ten nie podoba się nawet części jego kolegów z partii konserwatywnej, którzy żądają całkowitego ustąpienia i oddania władzy w ręce wicepremiera i ministra sprawiedliwości Dominica Raaba.

Seksafera w partii

Rząd Borisa Johnsona posypał się ostatecznie z powodu... wielkiej afery seksualnej. Okazało się, że Boris Johnson wiedział o zarzutach stawianych posłowi Chrisowi Pincherowi, który miał  dopuszczać się niewłaściwych zachowań seksualnych.

Mimo wiedzy o nadużyciach Johnson w lutym mianował Pinchera na stanowisko osoby odpowiedzialnej za dyscyplinę w klubie poselskim. Cała sprawa została ujawniona po tym, jak w czwartek przed tygodniem oskarżany o nadużycia seksualne polityk molestował w londyńskim klubie dwóch mężczyzn. Pincher był pijany.