18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kolejne groźby

Prezydent Białorusi grozi lekarzom. Wyjadą do Polski?

Bartłomiej Ciepielewski
06.11.2020  16:34
Łukaszenka chce zatrzymać lekarzy
Łukaszenka chce zatrzymać lekarzy Fot: Terelyuk/Shutterstock

Aleksandr Łukaszenka nawiązał do słów polskiego wiceministra. Ostrzega, że wyjazd do Polski to bilet w jedną stronę. Białorusini się wystraszą?

Na Białorusi odbyła się narada rządu poświęcona zapobieganiu przybierającej na sile epidemii koronawirusa. Prezydent kraju wspomniał o słowach polskiego wiceministra zdrowia, który zachęcał białoruskich lekarzy do pomocy w Polsce.

Chcę uprzedzić, że u nas nie ma zbędnych lekarzy. My musimy leczyć naszych ludzi, ale nikogo nie będziemy trzymać siłą. Osoby te jednak muszą zrozumieć, że jeśli odejdą, to już nie wrócą, skoro będą pracować za duże pieniądze, które były powodem wyjazdu – powiedział na spotkaniu Aleksandr Łukaszenka.

Aleksandr Łukaszenka dodał także, że zamknięcie granic 1 listopada nie było podyktowane celami politycznymi. Obserwatorzy informują jednak, że działania te wydają się podejrzane, a przy wiosennej fali koronawirusa granice pozostawały otwarte.

Polski rząd zaprasza lekarzy z Białorusi

Jak informował wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, lekarze zza wschodniej granicy są mile widziani. Mniejsza bariera językowa ma ułatwić współpracę. Według wiceministra ponad tysiąc osób jest zainteresowanych podjęciem pracy w polskiej służbie zdrowia.