18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PiS się zainspiruje?

Prezydent krytykuje szczepionki. "Chroni nas Bóg"

Wojciech Kozicki
04.02.2021  14:48
Tanzania odrzuca szczepionki i lockdown. Bóg ich ochroni?
Tanzania odrzuca szczepionki i lockdown. Bóg ich ochroni? Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Prezydent Andrzej Duda oraz rząd PiS mają nadzieję, że szczepionka na koronawirusa SARS-CoV-2 przyniesie nam wkrótce koniec epidemii. Nie wszyscy wierzą jednak w skuteczność szczepionki. Prezydent Tanzanii krytykuje lockdown i program szczepień. Uważa, że przed COVID-19 najlepiej ochroni nas Bóg.

Prezydent Duda wierzy w szczepionkę, a rząd PiS, kupuje kolejne miliony dawek od firmy Pfizer. Zupełnie inne podejście do tej kwestii ma prezydent Tanzanii John Magufuli, który stwierdził, że jego kraj nie potrzebuje lockdownu ani szczepienia na COVID-19. Zdaniem polityka, najlepiej przed pandemią chroni… Bóg! To właśnie dlatego Tanzania nie ma w planach choćby zakupu szczepionek.

Tanzania, Bóg i koronawirus

Tanzania w ogóle nie przejmuje się pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jak przypomina Radio ZET, władze afrykańskiego państwa przestały zgłaszać dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w połowie 2020 roku. Wcześniej zgłoszono jedynie 509 zakażeń i 21 ofiar śmiertelnych.

Dlaczego prezydent Tanzanii jest antyszczepionkowcem? Jego zdaniem, gdyby szczepionki były tak dobre, „biali przynieśliby szczepionkę nawet przeciw HIV/AIDS”. Uważa, że w Tanzanii koronawirus został pokonany za pomocą modlitwy i postu.

Czy w Polsce rząd PiS może wprowadzić podobną strategię walki z epidemią? Przypomnijmy, że kilka dni temu polscy politycy na Jasnej Górze modlili się o koniec epidemii i oddali kraj Bogu, mianując go "Najwyższym Pracodawcą".

Warto dodać, że Tanzania jest jednym z nielicznych krajów na świecie, które nie wprowadziło dla podróżujących z Polski restrykcji w postaci obowiązkowego negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy konieczności poddania się izolacji po przylocie – czytamy na radiozet.pl.

Czytaj także
Przeczytaj więcej