18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sam przyznał

Prezydent ma koronawirusa! Panika w kraju

28.07.2020  18:12
Prezydent ma koronawirusa! Panika w kraju
Prezydent ma koronawirusa! Panika w kraju Fot: joshimerbin/Shutterstock

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka przyznał, że ma koronawirusa. W kraju zapanowała panika, pandemia wciąż daje o sobie intensywnie znać.

Prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko padł ofiarą koronawirusa. We wtorek poinformował, że przebył zakażenie bezobjawowo. Wyjaśnił dodatkowo, że jest już zupełnie zdrowy, ale w narodzie zapanował niepokój.

Jak już mówiłem, 97 proc. naszego społeczeństwa przechodzi infekcję bezobjawowo. Dzięki Bogu, mnie też udało się przebyć ją bez żadnych objawów

- powiedział Łukaszenka podczas wizyty w jednostce MSW w Mińsku.

Prezydent Białorusi

Liczba zakażonych na Białorusi od początku epidemii wzrosła do 67 251, co oznacza, że w ciągu doby potwierdzono 119 nowych przypadków. Z niedzieli na poniedziałek przeprowadzono 6040 testów. Według oficjalnych statystyk zmarło 538 osób, z tego cztery z niedzieli na poniedziałek.

Na Białorusi nie ma odgórnej kwarantanny i nie zamykano granic. Natomiast Ministerstwo Zdrowia, że liczy się z pojawieniem się drugiej fali koronawirusa. Przekonuje, że system ochrony zdrowia powinien być przygotowany na taką ewentualność.

Przeczytaj więcej
Komentarze