18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tak to powinno wyglądać

Prezydent złamał obostrzenia. Dostał wysoki mandat

20.12.2020  17:11
Prezydent bez maseczki. Dostał mandat
Prezydent bez maseczki. Dostał mandat Fot: peterfactors/Shutterstock

Prawo jest równe dla wszystkich? Politycy nie powinni być bezkarni i jeden z nich właśnie się o tym przekonał. Prezydent dostał surowy mandat.

Maseczki to dziś produkt pierwszej potrzeby, a ich noszenie obowiązkowe jest w wielu krajach. Choć koronawirus dopadł już prawie 77 milionów osób na całym świecie, z czego zabił ponad 1,7 mln ludzi, ciągle wiele osób nie wierzy w pandemię lub ignoruje obostrzenia.

Restrykcje związane z zarazą łamią nawet politycy - i to ci najważniejsi. Okazuje się, że o ile w Polsce żaden nie poniesie za to choćby najmniejszej kary, nie wszędzie policja patrzy na rządzących z pobłażliwością. Przekonał się o tym jeden z prezydentów...

Prezydent bez maseczki. Dostał mandat

Głowa państwa do odpowiedzialności została pociągnięta w Chile. Mowa o tamtejszym prezydencie, który postanowił zignorować nakaz noszenia maseczek. Sebastián Piñera wrzucił do mediów społecznościowych selfie, do którego pozował bez osłony twarzy.

Prezydent robił sobie zdjęcia na plaży, w dodatku fotografował się z obcymi ludźmi. Jego fotka wywołała falę krytyki, a politycy opozycji złożyli na przywódcę skargę. 18 grudnia chilijskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Sebastián Piñera został ukarany grzywną w wysokości 2 tysięcy dolarów (około 7 tys. złotych).

Sam prezydent za zdjęcie i brak maseczki przeprosił w mediach społecznościowych. Tłumaczył się, że "wszystko działo się zbyt szybko", więc nie zdążył zasłonić twarzy.