18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Niedługo odejdzie

Problemy zdrowotne Putina. Rak, Parkinson i depresja

Bartłomiej Ciepielewski
01.12.2020  12:31
Władimir Putin odejdzie?
Władimir Putin odejdzie? Fot: Angelika von Stocki/FaceToFace/REPORTER/Reporter

Wiele źródeł donosi o złym stanie zdrowia Władimira Putina. Według doniesień już w styczniu planuje on zakończyć karierę polityczną. Władze Rosji stanowczo zaprzeczają tym informacjom.

Plotki o pogarszającym się stanie zdrowia rosyjskiej głowy państwa krążyły od lat. Ostatnio coraz więcej mediów potwierdza te doniesienia.

Portal "General SWR" oświadczył, że dotarł do listy przyjmowanych przez Władimira Putina leków. Według dziennikarzy środki te stosowane są przy schorzeniach takich jak depresja, rak oraz Parkinson.

Chorobę nowotworową i depresję podejrzewano już 2 lata temu. Teraz wykaz leków, do jakiego udało się dotrzeć, potwierdza te informacje. Pogłoski o zdrowotnych kłopotach Władimira Putina zdementował rzecznik prezydenta Dimitrij Pieskow.

Tu nie ma co komentować. Prezydent ma się dobrze, jego zdrowie jest doskonałe - poinformował rzecznik.

Dimitrij Pieskow nie odniósł się do opublikowanej listy leków, które rzekomo przyjmuje prezydent. Najnowsze zmiany Konstytucji również mogą sugerować, że rosyjska głowa państwa szykuje sobie teren do oddania władzy.

Kreml szykuje nowego prezydenta?

Nowe podejrzenia o złym stanie zdrowia Władimira Putina pojawiły się po przyjęciu przez parlament nowelizacji Konstytucji. Poprawki zakładają, że byłym prezydentom przysługują przywileje państwowe aż do śmierci. Zdaniem obserwatorów do przejęcia władzy przygotowany będzie nowy premier.

Czytaj także