18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Grozi im upadłość

Prostytutki wyszły na ulice. Chcą rządowej pomocy

18.12.2020  19:52
Prostytutki wyszły na ulice
Prostytutki wyszły na ulice Fot: Photographee.eu/Shutterstock

Ponad 100 prostytutek i pracowników seks-branży manifestowało na ulicach Paryża. Domagają się zmiany prawa oraz wsparcia finansowego podczas epidemii koronawirusa. Sektor usług seksualnych zmaga się z kryzysem.

Kobiety podczas demonstracji chciały zwrócić uwagę na wzrost przypadków przemocy i ataków, które nastąpiły po wprowadzeniu lockdownu.

Od stycznia 2020 roku co najmniej 14 prostytutek zmarło - poinformowała działaczka związku zawodowego.

Ciosem w branżę okazało się także wprowadzenie w 2016 roku ustawy, która penalizuje klientów domów publicznych. Za zakup usług seksualnych grozi grzywna w wysokości nawet 1500 euro.

Rozżalone prostytutki wzięły sprawy w swoje ręce. Mówią o potrzebie zmiany prawa w celu dekryminalizacji najstarszego zawodu świata. Niebawem protesty uciskanej branży mogą przybrać na sile.

Prostytutki chcą wsparcia rządu

Związek zawodowy STRASS apeluje także o utworzenie koronawirusowego funduszu ratunkowego. Rządowe wsparcie miałoby rekompensować spowodowane kryzysem straty finansowe. Sektor usług seksualnych niebawem upadnie?