18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

III wojna światowa za kilka dni?

Wyciekły plany Putina. Polska celem!

16.03.2022  14:57
Przeciek FSB i plany Putina. Atak na Polskę i III wojna światowa?
Przeciek FSB i plany Putina. Atak na Polskę i III wojna światowa? Fot: Marek BAZAK/East News

Lada moment Władimir Putin ogłosi, że zaczęła się III wojna światowa? Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) zaliczyła kolejną wpadkę i wyciek informacji. Z ujawnionej korespondencji wynika, że prezydent Federacji Rosyjskiej lada moment zagrozi krajom NATO, w tym Polsce. Chce postawić światu ultimatum.

Rosja wypowie wojnę NATO? W sieci pojawiła się tajna korespondencja FSB, w której mowa o przemówieniu Putina wygłoszonym w najbliższych dniach. Prezydent Rosji zamierza ogłosić, że zaczęła się III wojna światowa i chce w ten sposób sprawdzić jaka będzie reakcja Zachodu. Rosyjski dyktator będzie zapewniał, że to NATO rozpoczęło wojnę, a Rosja nie chociaż nie chce w niej uczestniczyć, musi się bronić.

III wojna światowa? FSB znowu ujawnia plany Putina

Jak podaje Interia, Putin zamierza dać światu 24 godziny na zdjęcie sankcji i wstrzymanie pomocy dla Ukrainy. W dokumencie FSB napisano, że przygotowane są różne scenariusze w zależności od stanowiska Zachodu. Jeśli ulegnie, Rosja zaproponuje traktat międzynarodowy i "wybaczy Zachodowi". Jeśli odrzuci żądania, Putin będzie groził wojną. Podano konkretne cele ataków rakietowych. Są to kraje bałtyckie, w tym Polska.

Jak dodaje analityk, zachodnie kraje będą podpuszczane przez Rosję, że zamiast bronić pokoju na świecie, dają się przekonać Polsce i innym krajom bałtyckim do kontynuowania wojny. Propagandowy zabieg ma wówczas dać Rosji przewagę w kształtowaniu narracji o wojnie i przybliżyć wizję ponownego stworzenia mocarstwa na kształt ZSRR. "Sprawa ukraińska" będzie wówczas rozwiązana przez Zachód, który będzie wolał poświęcić ten fragment mapy świata w obawie przed eskalacją konfliktu – podaje Interia.pl.

Przeciek z FSB został ponownie opublikowany przez rosyjskiego działacza na rzecz praw człowieka na uchodźstwie Władimira Oseczkina. Powołuje się na swojego zaufanego informatora w FSB.

Przypomnijmy, że Putin rozpoczął wojnę z FSB. Aresztował ludzi z jego kierownictwa za zebranie błędnych danych dotyczących sytuacji na Ukrainie.

Rosja zakłada, że Zachód będzie wolał poświęcić Ukrainę, aby wstrzymać eskalację konfliktu. Należy jednak zaznaczyć, że jest to jeden z wielu dotychczas opublikowanych przecieków z FSB, w których kreślone są różne rosyjskie wizje, dotyczące przyszłości wojny - pisze Wirtualna Polska.
Czytaj także