18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

To nie fikcja

Przed nami III wojna światowa. Konflikt wisi w powietrzu

Bartłomiej Ciepielewski
09.11.2020  15:51
III wojna światowa to nie literacka fikcja
III wojna światowa to nie literacka fikcja Fot: Alexey Soloukhin/Shutterstock

Historia lubi się powtarzać. Sytuacja spowodowana koronawirusem może wywołać ogromny konflikt. Powinniśmy przygotować się na najgorsze?

Światowa gospodarka jest w coraz gorszej kondycji. Do niepokoju i napięć społecznych przyczynia się niepewna przyszłość, przeciążona służba zdrowia oraz coraz bardziej restrykcyjne zakazy. Według obserwatorów to już tylko krok od poważnego konfliktu.  

Generał ostrzega przed wojną

Brytyjski generał Nick Carter opowiedział w wywiadzie o swoich obawach i prognozach związanych z obecną sytuacją na świecie. Podkreślił, że na skutek pandemii rozwijają się już pierwsze regionalne konflikty. Gwałtowny rozwój mniejszych awantur już wiele razy doprowadzał do przerażających wojen.

 Musimy pamiętać, że historia może nie tyle się powtórzy, ale ma swój rytm - podkreślił w wywiadzie dla Sky News generał.

Nick Carter ostrzega przed poważnym konfliktem, ale nie sprecyzował kto mógłby go wywołać. Zaznacza jednak, że każdy powinien być świadomym ryzyka wybuchu nowej wojny światowej.

Wielka Brytania poważnie ucierpiała podczas epidemii koronawirusa. Premier Boris Johnson wprowadził na 4 tygodnie lockdown na terenie całego kraju. Otwarte pozostały jedynie sklepy, sprzedające artykuły pierwszej potrzeby.

Czytaj także
Przeczytaj więcej