18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Cwaniak!

Przekręt podczas szczepień. 57-latek miał sztuczną rękę

06.12.2021  21:13
Próba oszustwa w punkcie szczepień
Próba oszustwa w punkcie szczepień Fot: arda savasciogullari/Shutterstock

57-letni dentysta wybrał się do punktu szczepień ze sztuczną ręką. Mężczyzna połasił się na covidowy certyfikat, lecz był antyszczepionkowcem. Pielęgniarka wyczuła przekręt, a ochotnik tym razem musiał obejść się smakiem.

Włoski przeciwnik szczepień od dłuższego czasu opracowywał plan doskonały, który miał zapewnić mu uzyskanie certyfikatu covidowego. Mężczyzna kupił w sieci sztuczne, gumowe ramię, które chciał ukryć pod ubraniem. Zgonie z planem pielęgniarka zrobiłaby zastrzyk w fałszywą kończynę, a 57-latek mógłby dalej wieść spokojne, antyszczepionkowe życie. Cóż, jednak coś poszło nie tak...

Wpadka podczas szczepień

Pielęgniarka po podwinięciu rękawa 57-latka szybko wyczuła próbę oszustwa. Ręka była zimna i nienaturalnie galaretowata. Początkowo uznała, że mężczyzna miał amputowane ramię i wystawił je przez pomyłkę, lecz gdy poprosiła go o podanie drugiej ręki, ten odmówił.

Usiłował przedstawić to jako dowcip, mówił, że to kostium sceniczny. Nikt z nas się nie śmiał. Śmiał się tylko on - opowiada 60-latka.

60-latka przekazała sprawę przełożonym, natomiast Ci skierowali ją do karabinierów. Zdarzenie szybko nagłośniły media na całym świecie, a 57-latek za próbę oszustwa odpowie przed sądem.

Nie wierzę w szczepionkę. Nie zaszczepiłem się wcześniej i nie chcę tego robić teraz. Ale do pracy potrzebuję zielonej przepustki - wyjaśniał.

Włoski antyszczepionkowiec twierdzi teraz, że media "zrujnowały mu życie". Jak ustalili dziennikarze gazety "La Repubblica", fałszywe przebranie kosztowało 488 euro.