18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kluczowe starcie

Przełomowy tydzień w Ukrainie. To będzie koniec wojny?

11.05.2022  12:35
Kiedy koniec wojny w Ukrainie?
Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Fot: Rex Features/East News

Media co chwile donoszą o zbliżającym się końcu wojny w Ukrainie, lecz do tej pory nic nie wskazywało na to, by konflikt miał się szybko zakończyć. Jednak z najnowszych doniesień przedstawicieli ukraińskich sił zbrojnych wynika, że przyszły tydzień może okazać się przełomowy. Koniec wojny coraz bliżej?

Ukraiński dziennikarz Dmytro Hordon podzielił się nowymi doniesieniami z linii frontu, a także informacjami przekazywanymi przez tamtejsze siły zbrojne.

Dużo rozmawiam z chłopakami z frontu, z dowódcami. Mówią, że wojsko już ma zachodnią broń, musi ją tylko wypróbować i postrzelać. Z tego, co mi wiadomo, właśnie przyszły tydzień powinien mieć decydujące znaczenie - mówił Horon.

Zdaniem dziennikarza strategiczne kierunki w konflikcie to Donbas, Mariupol, obwód charkowski, odeski, mikołajowski oraz Zaporoże. W najbliższych dniach siły ukraińskie mają rozpocząć kontrataki i to właśnie one mogą okazać się kluczowe w dalszym przebiegu wojny.

Koniec wojny w Ukrainie

Dmytro Hordon w wywiadzie z Ukraina24 stwierdził, że okupacja obwodu chersońskiego jest tymczasowa i niebawem terytorium te wróci w ręce Ukraińców. Jak zaznaczył, data końca wojny nie jest znana i nie wie tego nawet Władimir Putin, Wołodymyr Zełenski czy Joe Biden.

Może się zakończyć pojutrze albo za kilka lat - podsumował.

Według danych z 11 maja Rosjanie stracili już 26,350 żołnierzy, 1187 czołgów, 2856 wozów opancerzonych, 528 dział artyleryjskich, 199 samolotów, 160 helikopterów, 12 łodzi oraz 390 dronów.