18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przykre doniesienia

Przerażająca katastrofa budowlana. Zginęło 26 osób, wielu rannych

05.05.2022  18:55
Katastrofa budowlana w Chinach
Katastrofa budowlana w Chinach Fot: AsiaWire/EAST NEWS

Służby walczą z czasem, próbując uratować osoby, które utknęły pod gruzami zawalonego budynku. Na chwilę obecną chińskie władze informują o 26 ofiarach śmiertelnych, jednak liczba ta może jeszcze wzrosnąć. Spod gruzów udało się wydobyć 10 osób.

W piątek w chińskiej miejscowości Changscha zawalił się budynek mieszkalno-usługowy. Służby wciąż prowadzą akcję poszukiwawczo-ratowniczą, do której wyznaczono kilkaset osób.

Lokalne władze informują, że do tej pory udało się uratować 10 osób. Niestety, znaleziono również 26 ciał, liczba ofiar może wzrosnąć.

Tragedia w Chinach

Dziesiątą osobę udało się uratować w czwartek po północy. Kobieta pod gruzami spędziła prawie sześć dni. Chwilę przed tragedią uczyła się na łóżku. Poszkodowana zdołała przeżyć, gdyż miała przy sobie wodę i kołdrę, dzięki której się ogrzewała.

Gdy ocalałą kobietę wyciągano spod gruzów, była przytomna. Rozmawiała z ratownikami i dawała im rady, jak bezpiecznie ją wyciągnąć - donosi agencja Xinhua.

Kilka osób nadal uznaje się za zaginione. Do akcji poszukiwawczej ratownicy wykorzystują drony, psy tropiące, a także sprzęt służący do wykrywania życia.