18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyrazi zgodę?

Przerażający apel do Putina. Oficerowie żądają ZMIANY TAKTYKI

24.05.2022  09:25
Władimir Putin posłucha oficerów?
Władimir Putin posłucha oficerów? Fot: AP/Associated Press/East News

Zgromadzenie rosyjskich oficerów weteranów negatywnie ocenia postępy "specjalnej operacji wojskowej". Wojskowi chcą, by Władimir Putin wypowiedział wojnę Ukrainie, ogłosił mobilizację, a także wprowadził karę śmierci. Prezydent Rosji wkrótce zdecyduje się na tak radykalne kroki?

Instytut Badań nad Wojną donosi, że Ogólnorosyjskie Zgromadzenie Oficerów żąda od Putina wypowiedzenia wojny Ukrainie oraz wprowadzenia częściowej mobilizacji. Rosyjscy nacjonaliści coraz mocniej krytykują klęskę prowadzonej "operacji" i domagają się zdecydowanych zmian.

Rosjanie chcą wypowiedzenia wojny

Oficerowie weterani twierdzą, że sukces prowadzonej operacji w Ukrainie zapewnić mogą tylko konkretne kroki. Mówią między innymi o konieczności wprowadzenia mobilizacji, utworzenia wojsk obrony terytorialnej, wydłużeniu okresu służby wojskowej, a nawet wprowadzeniu kary śmierci dla dezerterów.

Prorosyjskie stowarzyszenie kombatantów stwierdziło, że "specjalna operacja wojskowa" nie osiągnęła założonych celów w ciągu trzech ostatnich miesięcy. Ogromne straty ponoszone przez armię Putina sprawiają, że militarne kompetencje Rosji są coraz częściej krytykowane przez oficerów.

Zdaniem Instytutu Badań nad Wojną Władiimir Putin, gdyby mógł lub chciał ogłosić mobilizację, to już by to zrobił. Niektórzy eksperci donosili, że prezydent Rosji poinformuje o powszechnym poborze w Dzień Zwycięstwa, lecz tak się nie stało. Armia natomiast zmaga się z coraz większymi problemami kadrowymi.