18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brak rozsądku!

Przerażający wypadek w górach! Piorun uderzył w turystów

Bartłomiej Ciepielewski
19.07.2021  14:38
Atak błyskawicy w Karpatach
Atak błyskawicy w Karpatach Fot: Planeta.pl

Od ponad tygodnia w całej Europie szaleją niebezpieczne burze z intensywnymi opadami deszczu, gradu oraz silnym wiatrem. Ostrzeżenia pogodowe nie wystraszyły małżeństwa, które wybrało się na wycieczkę po Karpatach mimo niesprzyjających prognoz. Podczas wspinaczki nierozsądni turyści zostali porażeni piorunem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę. Słowackie małżeństwo wybrało się na wspinaczkę górską w Karpaty mimo niesprzyjających warunków pogodowych. W trakcie schodzenia z Wielkiego Rozstuca trafił w nich piorun.

Piorun trafił w małżeństwo

Kobieta nie odniosła poważnych obrażeń, dzięki czemu zdołała natychmiast wezwać służby ratunkowe. Szalejąca burza uniemożliwiła wezwanie helikoptera. Ratownicy w pobliże zdarzenia dotarli samochodem terenowym.

Jak relacjonują lokalne służby ratunkowe, kobieta po upadku narzekała na kłopoty z oddychaniem, lecz nie potrzebowała pomocy. Do szpitala zabrano natomiast mężczyznę, który doznał licznych obrażeń głowy oraz odczuwał mrowienie w nogach.

Po udzieleniu pierwszej pomocy medycznej mężczyzna został przewieziony na noszach do Sedly Medziholie, a stamtąd samochodem do Štefanovej, gdzie został objęty opieką przez załogę karetki, z którą udał się do szpitala - przekazali ratownicy górscy.

Z danych opublikowanych przez portal imeteo.sk wynika, że tylko w niedzielę na Słowacji odnotowano około 10 tysięcy uderzeń piorunów. Gwałtowne burze nawiedziły cały kraj, doprowadzając do lokalnych podtopień.