18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukrywała chorobę?

Przyczyna śmierci królowej. Lekarka ujawnia

Wojciech Kozicki
12.09.2022  15:40
Przyczyna śmierci królowej Elżbiety II. Lekarka ujawnia
Przyczyna śmierci królowej Elżbiety II. Lekarka ujawnia Fot: JONATHAN BRADY/AFP/East News

Królowa Elżbieta II nie żyje, a na jaw wychodzą nowe i smutne informacje dotyczące jej śmierci w szkockim zamku Balmoral. Popularna ekspertka ujawniła właśnie jaka mogła być przyczyna śmierci brytyjskiej królowej. Rodzina królewska ukrywała jej chorobę monarchini?

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła światem i nawet tak ohydna forma życia jak Władimir Putin złożyła wyrazy szacunku. Pałac Buckingham wciąż nie podał jaka była przyczyna śmierci 96-letniej brytyjskiej królowej. Ekspertka dr Deb Cohen-Jones na łamach „Daily Mail” ujawniła jednak, że wie co prawdopodobnie przyczyniło się do śmierci monarchini.

Przyczyna śmierci królowej Elżbiety. Była ciężko chora?

Dr Deb Cohen-Jones przeanalizowała ostatnie oficjalne zdjęcia królowej Elżbiety zrobione podczas jej spotkania z nową brytyjską premier Liz Truss. Zwróciła uwagę na ciemne plamy na dłoniach królowej, które były ostrzeżeniem, że stan zdrowia Elżbiety II zaczął się poważnie pogarszać.

Wygląda na to, że prawdopodobnie istnieją dowody na chorobę naczyń obwodowych. To zaburzenie krążenia krwi, które powoduje zwężenie, blokowanie lub skurcz naczyń krwionośnych poza sercem i mózgiem – oceniła dr  Deb Cohen-Jones.

Zdaniem lekarki, u królowej mogło dojść nawet do niewydolności serca jeśli krążenie obwodowe było zbyt słabe i nie zapewniło odpowiedniego dopływu krwi. Podejrzewa, że królowa od dawna mogła zmagać się z chorobą naczyń obwodowych i dlatego często nosiła rękawiczki pokazując się publicznie.

W lutym Elżbieta II cierpiała z powodu "łagodnych” objawów koronawirusa, potwierdził Pałac Buckingham. Po infekcji opowiadała jednak, że czuła się "bardzo zmęczona i wyczerpana" – przypomina Medonet.pl.

Dr Michał Sutkowski, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, prezes warszawskiego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, w rozmowie z NaTemat stwierdził, że królowa Elżbieta II prawdopodobnie umarła z powodu zaawansowanego wieku. Prawdopodobnie wystąpiły problemy z funkcjonowaniem różnych organów i układów. Lekarz podejrzewa, że wystąpiła niewydolność krążeniowo-oddechowa, a więc „przyczyna podstawowa”. Podkreślił, że „wszystko nam się kiedyś zużywa i serce staje”.

logo Tu się dzieje