18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Wybuch w Bejrucie to zamach? Trump szokuje!

Wojciech Kozicki
06.08.2020  20:34
Wybuch w Bejrucie  - Donald Trump podaje możliwe przyczyny
Wybuch w Bejrucie - Donald Trump podaje możliwe przyczyny Fot: YouTube/The Sun. Facebook/ Donald J. Trump

Wybuch w Bejrucie wstrząsnął całym światem. W Libanie rozegrała się niewyobrażalna tragedia, a najnowsze nagrania wideo pokazują skalę zniszczeń w stolicy kraju. Czy eksplozja to mógł być zamach terrorystyczny? Prezydent USA Donald Trump ujawnił nowe informacje o wybuchu.

Wybuch w Bejrucie zabił 135 osób, a ok. 5 tys. mieszkańców miasta zostało rannych. Jaka naprawdę była przyczyna wybuchu? Większość mediów na świecie podaje, że w portowym magazynie przez wiele lat przechowywano 2 750 ton saletry amonowej (azotan amonowy). Do tragedii prawdopodobnie doszło podczas spawania otworu w magazynie, co miało zapobiec kradzieżom. Prezydent Libanu Michal Aoun zapowiedział, że osoby odpowiedzialne za wybuch i brak zabezpieczeń materiałów wybuchowych, poniosą karę. Czy jednak na pewno był to wypadek?

Wybuch w Libanie - jaka była przyczyna? Czy to zamach?

Szef personelu Białego Domu Mark Meadows powiedział, że rząd Stanów Zjednoczonych nie wyklucza całkowicie, iż eksplozja w Bejrucie była atakiem, a agencje wywiadowcze wciąż zbierają informacje o wybuchu.

Co więcej, o możliwych przyczynach eksplozji wypowiedział się prezydent USA Donald Trump. Twierdzi, że mógł to być atak terrorystyczny, ale urzędnicy z Departamentu Obrony USA temu zaprzeczają.

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu Trump powiedział, że spotkał się z "niektórymi wielkimi amerykańskimi generałami" i oni "wydają się sądzić", że w Bejrucie "był atak, była jakiegoś rodzaju bomba" – pisze Polsat News.

Zagłosuj

Czy wybuch w Bejrucie to zamach?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze