18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Auć

Przymusowe BADANIA GINEKOLOGICZNE dla kobiet

29.10.2020  19:34
Przymusowe badania ginekologiczne dla kobiet
Przymusowe badania ginekologiczne dla kobiet Fot: Try_my_best/Shutterstock

Przymusowe badania ginekologiczne stały się przykrą rzeczywistością pasażerek aż dziesięciu samolotów. Kobiety zostały zatrzymane na lotnisku w Katarze. Dlaczego doszło do takiej sytuacji?

Badania ginekologiczne są rzeczą absolutnie potrzebną, ale też niezbyt przyjemną. Każda kobieta ma świadomość, że trzeba je wykonywać regularnie, ale jednocześnie - jedynie odpowiednie nastawienie psychiczne i właściwy relaks sprawiają, że można przeżyć je bezboleśnie i w poczuciu pełnej odpowiedzialności za swoje ciało.

Ciężko jednak mówić o relaksie i psychicznym przygotowaniu, kiedy badania ginekologiczne są przymusowe i odbywają się na lotnisku. Taka właśnie sytuacja spotkała pasażerki dziesięciu samolotów, które wylądowały na lotnisku w Katarze. Wśród tych kobiet znajdują się również Australijki. Cała sytuacja rozpoczęła się od makabrycznego odkrycia.

Katar: Przymusowe badania ginekologiczne

Przymusowe badania ginekologiczne przypadły w udziale pasażerkom, ponieważ w jednym z koszy na śmieci w porcie lotniczym - znaleziono zwłoki noworodka owinięte w plastikową torbę. W Katarze stosunki pozamałżeńskie i poród nieślubnego dziecka są karane więzieniem, między innymi z tej przyczyny służby natychmiast wszczęły dochodzenie.

Wszystkie kobiety znajdujące się na lotnisku - stały się natychmiast osobami podejrzanymi. Kazano im wyjść z samolotów, zdjąć bieliznę i poddać się przymusowemu badaniu ginekologicznemu. Miało ono ustalić, czy któraś z nich niedawno przeszła przez poród. Wśród kobiet były też cudzoziemki, konkretnie wspomniane wcześniej Australijki. 

Sprawa nabrała rozgłosu. Szybko oburzył się rząd o wiele bardziej liberalnej Australii, która poczuła odpowiedzialność za krzywdę swoich rodaczek. Władze w Katarze ostatecznie się pokajały - rząd "wyraził żal" z powodu przymusowych badań ginekologicznych, do których doszło. Współczujemy tym kobietom traumy, przez jaką musiały przejść.