18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Antycovidowcy wściekli

Psy i koty dostaną szczepionki przeciw COVID-19

Bartłomiej Ciepielewski
25.01.2021  14:36
Psy i koty zostaną zaszczepione przeciw COVID-19?
Psy i koty zostaną zaszczepione przeciw COVID-19? Fot: New Africa/Shutterstock

Po zaszczepieniu ludzi najprawdopodobniej ruszą szczepienia zwierząt domowych. Wielu ekspertów uważa, że będzie to konieczny do zrealizowania krok, który pomoże opanować epidemię. W Rosji trwają prace nad preparatem dla psów i kotów.

Eksperci z angielskiego Uniwersity of East, Earlham Institute w Norwich, oraz University of Minesota podkreślają, że zaszczepienie przeciw COVID-19 niektórych gatunków zwierząt może okazać się konieczne.

To wcale nie jest nie do pomyślenia, że wyszczepienie niektórych gatunków zwierząt domowych może okazać się potrzebne do opanowania rozprzestrzeniania się zakażeń – napisano w oświadczeniu międzynarodowej grupy badaczy.

Rosjanie pracują nad stworzeniem szczepionki dla zwierząt, która pomoże w ograniczeniu ekspansji koronawirusa.

Szczepionka przeciw COVID-19 dla zwierząt

W wyniku mutacji wirus kilka miesięcy temu zaatakował norki, pojawiały się także zachorowania wśród psów, kotów oraz dzikich zwierząt. Opracowanie preparatu chroniącego zwierzęta przed COVID-19 jest coraz poważniej traktowane przez naukowców.

Niebawem pierwsza szczepionka stworzona dla zwierząt pojawi się w Finlandii. Środek w pierwszej kolejności dostaną norki i jenoty, które bardzo łatwo roznoszą wirusa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej