18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kreml już szuka następcy?

Putin aresztował szefów FSB. "Jego ostatnia bitwa"

11.03.2022  21:55
Putin aresztował kierownictwo FSB. Paranoja jak u Stalina?
Putin aresztował kierownictwo FSB. Paranoja jak u Stalina? Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Władimir Putin już całkowicie oszalał i popadł w paranoję? Zaczyna siać terror nawet na Kremlu. Desperacko szuka winnych porażek w wojnie z Ukrainą. Kierownictwo departamentu Federalnej Służby Bezpieczeństwa odpowiadającego za wywiad i ocenę sytuacji w Ukrainie, trafiło do aresztu domowego.

Putin walczy już nie tylko z Ukrainą, ale też z Rosjanami i FSB. Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na ukraińskie źródła, Kierownictwo FSB zostało ukarane przez Putina za błędną ocenę sytuacji na ukraińskim froncie. Grupa osób trafiła z tego powodu do aresztu domowego. Putin upodabnia się do paranoicznego Stalina?

Putin rozpoczął wojnę z FSB? "Ostatnia bitwa"

Aresztowany został Siergiej Beseda, szef wydziału FSB odpowiedzialnego za operację na Ukrainie. Do tej pory był to zaufany człowiek Putina. Wolność ograniczono także zastępcy Besedy - Bołuchowi.

Czy rzeczywiście Federalna Służba Bezpieczeństwa zebrała błędne dane wywiadowcze? Eksperci oceniają, że prawdopodobnie dane były prawidłowe, ale bano się je przedstawić dyktatorowi, więc otrzymał ich nieco zmodyfikowaną wersję.

To nie jest kompetentna organizacja. Raporty końcowe, które (przedstawiciele FSB) sporządzili na temat sytuacji na miejscu w okresie poprzedzającym inwazję, po prostu nie były właściwe, co częściowo jest przyczyną, dla której sprawy (na Ukrainie) potoczyły się tak źle dla Rosji - powiedział Andriej Sołdatow, rosyjski dziennikarz, współzałożyciel i redaktor portalu śledczego Agentura. (The Times)

Zdaniem Sołdatowa, dla przełożonych FSB „zbyt ryzykowne jest mówienie Putinowi tego, czego nie chce usłyszeć, więc dostosowują swoje informacje”.

Niemiecki „Bild” pisze już, że „wojna w Ukrainie to ostatnia bitwa Putina”. Podobno na Kremlu snute są już scenariusze kto zastąpi obecnego prezydenta Federacji Rosyjskiej po zakończeniu inwazji na Ukrainę. Ruediger von Fritsch, były ambasador Niemiec w Moskwie nie wyklucza, że Putinowi "nóż w plecy wbije wojsko". Gwoździem do trumny Putina mają być poważne problemu zdrowotne.

logo Tu się dzieje