18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

przeraźliwa prowokacja

Putin odpłynął? SZYKUJE ATAKI NA ROSYJSKIE MIASTA!

Emilia Waszczuk
12.04.2022  14:17
Putin szykuje straszną prowokację. Zaatakuje rosyjskie miasta
Putin szykuje straszną prowokację. Zaatakuje rosyjskie miasta Fot: AFP/EAST NEWS, kingma photos/Shutterstock

Nowy, przeraźliwy plan Władimira Putina. tyran z Moskwy chce przekonać Rosjan do wojny, planuje więc serię ataków terrorystycznych na terenie swojego kraju. Tak w ramach prowokacji.

Rządy Władimira Putina zaczęły się od wydarzeń przerażających. We wrześniu 1999 roku w Rosji doszło do serii ataków terrorystycznych na infrastrukturę cywilną. Zaatakowane zostały bloki mieszkalne w Moskwie, Bujnaksku i Wołgodońsku. Śmierć poniosło 313 osób, a 932 zostało rannych.

O wydarzenia te Kreml oskarżył czeczeńskich separatystów, co doprowadziło do II wojny czeczeńskiej. Interwencja Rosji w Czeczenii dała gigantyczną popularność Władimirowi Putinowi i chwilę później polityk został wybrany na prezydenta.

Rosja szykuje prowokacje

Problem w tym, że zamachy z września 1999 roku nigdy nie zostały wyjaśnione. Podejrzewa się, że wcale nie przeprowadzili ich Czeczeni - tak naprawdę stało za nimi KGB. To Rosjanie mieli dokonać ataków na ludność cywilną, a następnie oskarżyć o to Czeczenię, by wywołać wśród obywateli poparcie dla wojny. Udało się. I dziś chcą to powtórzyć.

W wojnie Rosji z Ukrainą doszło ju z do licznych, wstrząsających wydarzeń. Rosjanie bombardują miasta i wsie, zrównują z ziemią budynki mieszkalne, a cywilów gwałcą, torturują i mordują. Jednocześnie Kreml próbuje podtrzymać propagandę nazistowskiej Ukrainy i wywołać w obywatelach nienawiść do Ukrainy i Ukraińców. W tym celu zrzucili pociski w obwodzie biełogrodzkim i oskarżyli o to armię ukraińską. Teraz planują bardziej zmasowane działania.

Putin chce przekonać ludzi do wojny

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow ostrzega - Kreml planuje serię ataków terrorystycznych na własnym terenie. O zamachy służby rosyjskie planują oskarżyć Ukrainę. Chcą wywołać nienawiść obywateli i zdobyć poparcie dla wojny, nie zawahają się więc "poświęcić" dla swego chorego celu sporej grupy Rosjan.

Planowana jest seria zamachów, włącznie z zaminowaniem i wysadzeniem w powietrze budynków mieszkalnych, szpitali oraz szkół. Mowa jest także o ataku rakietowym na miasto Biełgorod i jedno z miast na okupowanym Krymie

- przekazał Kyryło Budanow na Facebooku.

- Niewykluczone, że te ataki terrorystyczne zostaną przedstawione jako zemsta Ukraińców za Buczę i Kramatorsk, i posłużą jako uzasadnienie dalszych okrucieństw wobec narodu ukraińskiego - dodał.

Mężczyzna podkreśla, że Kreml już od kilku dni próbuje wywołać w Rosji "antyukraińską histerię". Rosjanie zaczęli już np. kopać okopy w obwodach kurskim i biełogrodzkim i mówić o rzekomej ofensywie wojsk ukraińskich szykowanej na te tereny.