18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Odda władzę?

Putin ma Parkinsona. Dymisja już w styczniu?

Emilia Waszczuk
06.11.2020  15:36
Putin powoli odchodzi
Putin powoli odchodzi Fot: Mikhail Klimentyev/SPUTNIK

Putin przygotowuje się do oddania władzy. Dodatkowo namawia go do tego rodzina oraz kochanka. Powodem jest postępujący rozwój choroby.

To mogą być ostatnie miesiące u władzy. Według rosyjskich źródeł prezydent Władimir Putin zrezygnuje ze swojego stanowiska, ze względu na postępujący rozwój choroby Parkinsona.

O niepokojących sygnałach obserwatorzy alarmowali od dawna. Prezydent wkładał duży wysiłek w wykonywanie prostych ruchów. Potwierdza to również charakterystyczny "chód rewolwerowca". Prawa ręka Władimira Putina zawsze jest trzymana nieruchomo przy klatce piersiowej. Jak podaje British Medical Jorunal, podejrzenia potwierdza również charakterystyczne dla choroby Parkinsona ograniczone kołysanie ramionami.

Putin zabezpiecza się przed oddaniem władzy

Przyjęta w tym tygodniu ustawa o dożywotniej ochronie i immunitecie urzędującego prezydenta ma mu zapewnić bezpieczeństwo na wypadek oddania władzy. Projekt wprowadzony przez prezydenta zagwarantuje mu państwowe przywileje aż do śmierci.

Według ekspertów wkrótce do przejęcia władzy przygotowywany będzie nowy premier. Czy zostanie on lepszym władcą od Putina?

Czytaj także