18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące przemówienie

Putin o inwazji: "Szlachetne cele i pomaganie ludziom"

12.04.2022  18:05
Szokujące przemówienie Putina. Mówi o szlachetnej inwazji
Szokujące przemówienie Putina. Mówi o szlachetnej inwazji Fot: Shutterstock/Free Wind 2014

Władimir Putin i kolejne szokujące przemówienie. We wtorek razem z Alaksandrem Łukaszenką gościł na budowie kosmodromu Wostocznyj w azjatyckiej części Rosji. To co powiedział o „operacji wojskowej na terytorium Ukrainy” wydaje się żartem rodem ze szpitala psychiatrycznego.

Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka pojawili się razem na budowie kosmodromu Wostocznyj. Psychopata i zbrodniarz z Kremla jak zwykle pokusił się o przemówienie przesycone absurdalną rosyjską propagandą. Tym razem stwierdził, że cele operacji wojskowej w Ukrainie są „szlachetne i jasne”. Jego zdaniem, rosyjscy żołnierze przede wszystkim ratują ludzi w Donbasie. Przy okazji zapowiedział, że "cele operacji wojskowej na Ukrainie zostaną osiągnięte"

Przemówienie Putina. Zdradza cele i powód inwazji na Ukrainę

Zdaniem Putina, Rosja po prostu nie miała wyjścia i musiała rozpocząć „specjalną operację wojskową”, by obronić się przed "antyrosyjskimi siłami Ukrainy". Podkreślił, że tego starcia nie dało się uniknąć. Oczywiście specjalnej operacji wojskowej ani razu nie nazwał wojną. Reuters przypomina, że rosyjskie władze zabroniły określania w ten sposób tego, co dzieje się na terytorium ich zachodniego sąsiada.

Wiemy, że dziś nasi oficerowie uczestniczą w specjalnej operacji wojskowej w Donbasie na Ukrainie, dostarczając pomoc mieszkańcom republik Donbasu. Działają odważnie, kompetentnie, skutecznie i wydajnie wykorzystują najnowsze typu uzbrojenia. To co robimy to pomaganie ludziom, ratowanie ludzi - z jednej strony. A z drugiej po prostu podejmujemy kroki, które mają zapewnić bezpieczeństwo Rosji. Oczywiście nie mamy innego wyboru, to właściwa decyzja - powiedział Putin. (RP.pl)

To nie pierwszy taki odlot rosyjskiego prezydenta. Gdy niedawno spadały bomby na obiekty cywilne pełne dzieci i kobiet, stwierdził, że Rosjanie przede wszystkim chronią Ukraińców.

Jeśli Putin gada takie bzdury po czymś „mocnym”, to Łukaszenka chyba bierze to same świństwo. O zbrodnie w Buczy oskarżył Wielką Brytanię. Masakrę uważa za prowokację. Podejrzewa, że to co działo się w podkijowskiej miejscowości to być może fake i inscenizacja. Co ciekawe, to samo stwierdził również Janusz Korwin-Mikke.

Przemówienie Putina. Mówi o szlachetnej operacji wojskowej [WIDEO]