18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chory pomysł

Putin przygotowuje nową prowokację. Oskarży Ukrainę o...

11.04.2022  13:43
Kreml gra na czas?
Kreml gra na czas? Fot: Pool AFP/Associated Press/East News

Ukraiński wywiad ostrzega, że Kreml może szykować prowokację w Naddniestrzu (Mołdawia). Celem tych działań będzie oskarżenie Kijowa o atak na sąsiadów. Rosjanie próbują grać na czas?

Rosjanie odnieśli ogromne straty podczas pierwszego miesiąca walk w Ukrainie. Obecnie armia Putina prowadzi przegrupowanie, by odbudować zniszczone oddziały i przystąpić do ofensywy na wschodzie. Zdaniem wielu ekspertów nadchodzące starcia mogą zadecydować nie tylko o losach wojny, ale także o obrazie całej Europy.

Rosja szykuje prowokację

Sztab Generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych informuje, że obecnie Rosja próbuje grać na czas, by dowieźć nowy sprzęt i uzupełnić zapasy. Możliwe, że chcąc odwrócić uwagę od wschodu kraju, putinowcy przeprowadzą prowokację w regionie naddniestrazańskim (Mołdawia).

Niewykluczone, że siły zbrojne federacji rosyjskiej podejmą prowokacyjne działania w regionie naddniestrzańskim Republiki Mołdawii, aby oskarżyć Ukrainę o agresję na sąsiednie państwo - przekazał sztab.

Naddniestrze to separatystyczny region Mołdawii wspierany finansowo i militarnie przez Moskwę. Na terytorium obwodu stale stacjonuje 1500 rosyjskich żołnierzy. Moskwa nie zamierza ich stamtąd wycofywać mimo apeli NATO, Mołdawii, Ukrainy i USA.

logo Tu się dzieje