18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokująca wypowiedź

Putin twierdzi, że broni Ukraińców. "Pokojowe metody"

Wojciech Kozicki
05.09.2022  20:00
Putin twierdzi, że broni Ukraińców. "Pokojowe metody"
Putin twierdzi, że broni Ukraińców. "Pokojowe metody" Fot: Shutterstock/Shag 7799

Władimir Putin to szaleniec odklejony od rzeczywistości czy po prostu obrzydliwy kłamca? Powiedział agencji Ria Novosti, że nieustannie niesie pomoc dla Ukraińców, a jego armia stara się rozwiązać konflikt za pomocą pokojowych metod. W szokujący sposób wypowiedział się na temat działań rosyjskich wojsk w Donbasie.

Szokująca wypowiedź Putina. Podczas ogólnorosyjskiego forum ekologicznego na Kamczatce z udziałem młodzieży wypowiedział się na temat sytuacji w Donbasie. Przyznał, że dzieje się tam teraz tragedia, ale to efekt „działania nacjonalistycznego, neonazistowskiego reżimu, który w 2014 roku siłą przejął władzę”. Sam siebie uważa za bohatera, który niesie Ukraińcom pomoc i miłosierdzie.

Putin o Donbasie. Chce być gołębiem pokoju dla Ukrainy?

Zdaniem Władimira Putina, obowiązkiem Rosjan jest pomoc i obrona mieszkańców w Donbasie. Zapewnia, że stara się rozwiązać problemy metodami pokojowymi, ale nie pozwala na to Kijów. Jednocześnie pochwalił odwagę i poświęcenie rosyjskich żołnierzy, którzy oddają życie w obronie mieszkańców Donbasu. Wcześniej zapewnił, że rosyjska armia przejmie Donbas do 15 września, ale brytyjski wywiad uważa, to za cel nierealny do osiągnięcia, ponieważ Rosjanie posuwają się naprzód w kierunku Bachmutu bardzo wolno, około 1 km tygodniowo.

Zdaniem Putina, „operacja specjalna” na terytorium Ukrainy ma na celu przede wszystkim obrona ludności cywilnej. Uważa, że to armia ukraińska stosuje działania wojenne.

Naszym obowiązkiem jest udzielić pomocy mieszkańcom Donbasu. I Rosja to robi. Wszystkie nasze próby rozwiązania tego problemu w sposób pokojowy zakończyły się niepowodzeniem ze względu na stanowisko reżimu w Kijowie – powiedział Putin.

Jak przypomina Polsat News, Donbas to wciąż jeden z głównych celów Rosji. Główne osie natarcia pozostają w Awdijiwce w pobliżu Doniecka i wokół Bachmutu. Putin snuje plany przeprowadzenia referendum w sprawie przyłączenia ziem donbaskich do Federacji Rosyjskiej.