18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Jest niebezpieczny"

Putin użyje brudnej bomby? Biden ostrzega!

Wojciech Kozicki
28.10.2022  12:25
Putin użyje broni nuklearnej? Biden ostrzega: jest niebezpieczny
Putin użyje broni nuklearnej? Biden ostrzega: jest niebezpieczny Fot: Shutterstock/TPYXA_ILLUSTRATION

Prezydent USA Joe Biden skomentował czwartkowe wystąpienie Putina. Rosyjski zbrodniarz zapewnił, że do użycie broni jądrowej nie dojdzie. Amerykański polityk ostrzega, że prezydent Federacji Rosyjskiej jest niebezpieczny i nie można mu ufać.

Władimir Putin w czwartek 27 października zapewnił, że nie użyje broni nuklearnej na terytorium Ukrainy. Podkreślał, że nikomu nie grozi atomem, a jedynie reaguje na nuklearny szantaż ze strony Zachodu. Oczywiście temu zbrodniarzowi nikt nie ufa. Joe Biden ostrzega, by nie wierzyć w słowa rosyjskiego polityka, który „jest niebezpieczny”.

Rosja użyje brudnej bomby? Biden ostrzega

Reuters przypomina jak często rosyjski reżim w ostatnich tygodniach mówił o użyciu broni nuklearnej w celu obrony swojej integralności terytorialnej. Joe Biden w wywiadzie dla NewsNation ostrzegł, że Putin stanowczo za często mówi o broni nuklearnej, więc nie możemy spać spokojnie.

Jeśli nie ma zamiaru, to dlaczego ciągle o tym mówi? Dlaczego mówi o możliwości użycia taktycznej broni jądrowej? On jest bardzo niebezpieczny w swoim podejściu do tego - powiedział Joe Biden.

W czwartkowym wywiadzie dla CNN rzecznik Białego Domu ds. bezpieczeństwa narodowego John Kirby ostrzegł, że Rosja może użyć tzw. „brudnej wojny”, by oskarżyć o to później Ukrainę. Jak na razie Amerykanie nie zaobserwowali jednak przygotowań Rosji do użycia takiej broni. Kirby podkreślił jednak, że „groźby Rosji musimy traktować poważnie”.

Czytaj także