18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bestia umiera?

Putin w szpitalu. "Przeszedł operację"

17.05.2022  09:30
Putin i operacja w szpitalu? Szokujące informacje o stanie zdrowia prezydenta Rosji
Putin i operacja w szpitalu? Szokujące informacje o stanie zdrowia prezydenta Rosji Fot: Asatur Yesayants/Shutterstock

Pojawiają się kolejne doniesienia, że Władimir Putin jest chory i umiera. Tymczasem „La Stampa” podaje, że prezydent Federacji Rosyjskiej przeszedł poważną operację. Na wypadek, gdyby absencja Władimira Putina się przedłużyła, służby przygotowały stosowne nagrania.

Na co choruje Władimir Putin? Eksperci analizujący nagrania wideo z prezydentem Rosji z Dnia Zwycięstwa podejrzewają nowotwór lub chorobę Parkinsona. Tymczasem włoska „La Stampa” ujawnia, powołując się na informatorów z rosyjskich służb specjalnych, że Putin trafił do jednego z moskiewskich szpitali w nocy i przeszedł operację związaną z chorobą nowotworową. Dalsze rokowania mają być znane w ciągu najbliższych pięciu dni.

Putin ma raka? Operacja i propaganda w Rosji

Włoscy dziennikarze twierdzą, że reżim chce ukryć absencję Putina przez 10 dni. Gdyby później nadal musiał przebywać w szpitalu, przygotowano specjalne nagrania z udziałem dyktatora, które zatuszują jego nieobecność w rosyjskim życiu publicznym. Zapewnią Rosjan, że ich ukochany tyran jest w znakomitej formie fizycznej i cieszy się świetnym zdrowiem.

Włoskie media przypominają również o śledztwie niezależnego portalu "Projekt". Według dziennikarzy prezydentowi w ostatnich latach towarzyszą liczni lekarze, m.in. onkolog Jewgienij Seliwanow. Miał on wielokrotnie odwiedzać Putina w jego rezydencji w Soczi, a także "znikać" razem z dyktatorem, gdy ten nie pokazywał się publicznie – pisze Wirtualna Polska.

Wciąż nie wiadomo na jakiego typu nowotwór miałby chorować Władimir Putin. Z przechwyconych rozmów rosyjskiego oligarchy wynika, że może to być rak krwi.

logo Tu się dzieje