18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gołąbek pokoju jego mać!

Putin zapewnia, że chroni ludność cywilną

16.03.2022  16:02
Putin zapewnia o pokojowych działaniach Rosji w Ukrainie
Putin zapewnia o pokojowych działaniach Rosji w Ukrainie Fot: Lukasz Gdak/East News

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wygłosił w środę szokujące przemówienie. Kreował się w nim na gołąbka pokoju, zapewniając, że wojsko rosyjskie robi wszystko, by uniknąć ofiar cywilnych wśród Ukraińców.

Trwa wojna w Ukrainie, a Rosjanie dopuszczają się coraz brutalniejszych zbrodni na ludności cywilnej. Właśnie podano informację, że rosyjskie potwory mordowały ludzi stojących w kolejce po chleb. Mowa jest też o gwałtach, grabieżach i egzekucjach cywilów, także dzieci. Rosyjscy politycy wprost apelują o "publiczne wieszanie Ukraińców". Tymczasem Władimir Putin w środę ogłosił, że rosyjska armia robi wszystko, by uniknąć ofiar wśród ukraińskiej ludności cywilnej. Jego zdaniem, Kijów otrzymał od Moskwy propozycję, które pozwolą „uniknąć rozlewu krwi”, ale je odrzucił.

Putin zapewnia, że chce pokoju na Ukrainie i chroni ludność

Ta szokująca wypowiedź padła na spotkaniu poświęconym wsparciu społeczno-gospodarczym dla firm z Rosji. Zbrodniarz wojenny zapewnił, że "specjalna operacja na Ukrainie" przebiega z sukcesami, a taktyka działań wojska "jest w pełni uzasadniona". Twierdzi, że Ukraina odrzuciła jego pokojowe propozycje i musiało dojść do „operacji specjalnej”.

Jeśli chodzi o taktykę działań wojskowych, która została opracowana przez Ministerstwo Obrony Rosji i nasz Sztab Generalny, jest ona w pełni uzasadniona – zapewnił Putin. (Radio ZET)

Jak podaje agencja Interfax, Putin powiedział, iż „Ukraina, zachęcana przez Stany Zjednoczone i szereg krajów zachodnich, celowo przygotowała się na scenariusz siły, krwawej masakry i czystek etnicznych w Donbasie”. Tymczasem do internetu trafiają kolejne zdjęcia oraz nagrania wideo, na których widać jak rosyjscy żołnierze mordują bez powodu niewinnych cywilów, także tych, którzy poddali się i trzymali podniesione ręce.

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow w rozmowie z irańskim ministrem również zapewniał, że „Rosja dąży do zatrzymania wojny”, a do tego rosyjscy żołnierze bronią ukraińską ludność przed kijowskim reżimem.

Czytaj także