18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rosyjska mobilizacja

Putin zapłaci... ZA RODZENIE DZIECI. Można dostać też medal

02.06.2022  19:07
Władimir Putin zapłaci za rodzenie dzieci
Władimir Putin zapłaci za rodzenie dzieci Fot: ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News

Władimir Putin zapłaci Rosjankom za... rodzenie dzieci! Kraj nadszarpnięty wywołaną przez niego wojną trzeba w końcu jakoś odbudować. Oto pomysł dyktatora. Z narodziny potomka będzie można dostać nie tylko pieniądze, ale również medal.

Władimir Putin wywołał brutalną wojnę w Ukrainie i teraz musi walczyć ze skutkami swoich brutalnych decyzji. Prezydent Rosji stara się odbudować społeczeństwo, ale do tego potrzebuje wzrostu demograficznego.

Władimir Putin zapłaci za rodzenie dzieci

Dzięki temu w Rosji będzie można za urodzenie dziecka otrzymać... pieniądze i medal. W czasie pogłębiającego się kryzysu gospodarczego, którego skutki obywatele Rosji odczuwają coraz mocniej, Władimir Putin zachęca  w ten sposób rosyjskie kobiety, by rodziły coraz więcej dzieci. 

Władimir Putin zamierza też czerpać z dziedzictwa ZSRR i przywrócić order Matki-Bohaterki nadawany w czasach sowieckich wielodzietnym matkom. Myślicie, że to wśród ludzi XXI wieku ma szansę odnieść oczekiwany skutek?

Order Matki-Bohaterki będą mogły odebrać kobiety, które urodziły przynajmniej... dziesięcioro dzieci. Trzeba mieć końskie zdrowie, by poradzić sobie z taką ilością ciąż i porodów. Niektórym zapewne sam medal nie wystarczy na zachętę, więc przewidziane są również duże pieniądze.

Władimir Putin deklaruje, że każdej Matce-Bohaterce przysługiwałaby jednorazowa nagroda w wysokości miliona rubli, czyli nieco ponad 70 tysięcy złotych. Obiecał również, że rozszerzy zakres wsparcia dla matek uhonorowanych Orderem Chwały Rodzicielskiej (czyli takich, które mają co najmniej siedmioro dzieci).

Skusiłby Was takimi wyróżnieniami?