18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oświadczenie Kremla

Putin żegna królową. Przyleci na pogrzeb?

Wojciech Kozicki
09.09.2022  15:15
Putin żegna królową Elżbietę II. Przyleci na pogrzeb?
Putin żegna królową Elżbietę II. Przyleci na pogrzeb? Fot: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS, SERGEI BOBYLYOV/AFP/East News

Królowa Elżbieta II jest żegnana oficjalnie przez najważniejsze osoby na świecie, w tym gwiazdy i polityków. Kondolencje przekazał nawet bezduszny i zezwierzęcony prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Czy pojawi się na pogrzebie brytyjskiej królowej?

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła światem, a najważniejsze osoby na świecie przesyłają rodzinie królewskiej kondolencje i wyrazy współczucia. Odejście monarchini poruszyło nawet serce potwornego zbrodniarza i bezdusznego mordercy jakim jest Władimir Putin. Kreml wydał krótkie oświadczenie w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II.

Śmierć królowej Elżbiety i oświadczenie Putina

Prezydent Rosji, który odpowiada za niewyobrażalne zniszczenia w Ukrainie i ma sumieniu dziesiątki tysięcy ofiar, przekazał „szczere kondolencje” narodowi brytyjskiemu. Oficjalnie uznał królową Elżbietę II za „autorytet na arenie międzynarodowej”.

Życzę odwagi i wytrwałości w obliczu tej trudnej, nieodwracalnej straty. Proszę o przekazanie szczerych kondolencji i wsparcia członkom rodziny królewskiej i całemu narodowi Wielkiej Brytanii. królowa była autorytetem na arenie międzynarodowej – przekazał Putin w oświadczeniu.

Pogrzeb królowej Elżbiety II jest przygotowywany w ramach operacji London Bridge, a uroczystości pogrzebowe najprawdopodobniej odbędą się w niedzielę 18 września w opactwie westminsterskim. Spodziewani są goście z całego świata. Wśród nich na pewno nie będzie Władimira Putina, co oficjalnie potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Prezydent Rosji Władimir Putin nie planuje jechać na pogrzeb królowej Elżbiety II. Choć Rosjanie szanowali ją za jej mądrość, obecność Putina na pogrzebie królowej nie jest brana pod uwagę – wydał oświadczenie Kreml.

Czytaj także