18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strach ich obleciał

Putinowcy PRZERAŻENI Ukraińcami. Wysadzają mosty, by uniknąć walki

Bartłomiej Ciepielewski
01.06.2022  12:45
Rosjanie boją się ukraińskiej kontrofensywy
Rosjanie boją się ukraińskiej kontrofensywy Fot: STRINGER/AFP/East News

Ukraińska armia szykuje się do wielkiej kontrofensywy, której celem będzie odbicie wszystkich terytoriów, okupowanych przez Rosjan. Jak informuje dowództwo operacyjne, okupanci wysadzają mosty na południu kraju, by uniknąć starć z Ukraińcami.

Ukraina skutecznie broni swojego kraju już od prawie 100 dni. Rosjanie koncentrują swoje siły na wschodzie i południu kraju, gdzie obecnie toczą się najcięższe walki.

Rosjanie wysadzają mosty

Dowództwo operacyjne Południe przekazało, że okupanci boją się nadchodzącej kontrofensywy Ukraińców, przez co wysadzają mosty znajdujące się na kontrolowanych terenach. Działania te mają utrudnić, a w niektórych miejscach wręcz uniemożliwić walki.

Siły rosyjskie wysadziły mosty przez rzekę Ingulec, starając się przeciwdziałać ukraińskiej kontrofensywie na południu kraju - poinformowano.

Zniszczenia lub uszkodzenia mostów odnotowano w mieście Wełyka Ołeksandriwka oraz nieopodal wioski Dawydiw Brod. Regionalne władze donoszą, że putinowcy stale ostrzeliwują okolice, w tym pociskami kasetowymi, zakazanymi przez międzynarodowe prawo.

Według najnowszych danych Rosjanie stracili już 30,700 żołnierzy, 1361 czołgów, 3343 wozy opancerzone, 659 systemów artylerii, 208 samolotów, 175 helikopterów, 519 dronów i 13 łodzi.

Czytaj także