18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koniec "wielkiego dzieła"

RADIO MARYJA ZNIKA Z ETERU! Dramat ojca Rydzyka

Emilia Waszczuk
09.03.2021  08:35
Dramat Tadeusza Rydzyka. Radio Maryja przestaje nadawać
Dramat Tadeusza Rydzyka. Radio Maryja przestaje nadawać Fot: Jakub Kamiński/East News

Spełnia się najczarniejszy koszmar Tadeusza Rydzyka. Jego wielkie dzieło, flagowy projekt, dzięki któremu trafia do ludzi i zjednuje sobie fanów, powoli znika z eteru. Radio Maryja przestaje nadawać!

To już się stało. Radio Maryja straciło ostatnią możliwość nadawania swoich programów na falach radiowych. Na razie nie w Polsce, a w Kanadzie, gdzie od jakiegoś czasu Tadeusz Rydzyk mierzył się z coraz większymi problemami i zaczął być mocno kontrolowany. Powody? Jego działania wydały się Kanadyjczykom co najmniej szemrane i niebezpieczne.

Tadeusz Rydzyk jeszcze niedawno prężnie działał w Kanadzie, zasiada tam nawet w radzie własnej spółki, ma też fundację, co oczywiście przynosi mu niezłe zyski. Teraz jednak jego i redemptorystów władza powoli się wykrusza.

Radio Maryja znika z anteny

Jako ostatnia ze współpracy z Radiem Maryja zrezygnowała stacja CKJS. Po licznych apelach i długich rozmowach przyznali, że nie jest niczym dobrym promowanie Tadeusza Rydzyka i rozgłośni, która głosi ksenofobiczne, homofobiczne i antysemickie treści.

Decyzja dyrekcji 810 CJKS zapadła po zapoznaniu się z ksenofobicznymi, antysemickimi oraz homofobicznymi treściami w Radia Maryja, które godzą w prawa człowieka. To miły zbieg okoliczności, że całkowite wyeliminowanie Radia Maryja z publicznych fal radiowych w Kanadzie nastąpiło w Międzynarodowym Dniu Kobiet. Wszak Radio Maryja promuje wartości sprzeczne również z wolnością kobiet

- mówi Thomas Lukaszuk z organizacji B'nai Brith.

Teraz ewentualni fani Tadeusza Rydzyka w Kanadzie (a jest ich ponoć całkiem sporo) jego radia słuchać mogą już jedynie przez internet. Wcześniej Radio Maryja zniknęło z anteny innej rozgłośni - CJMR 1320, a we wrześniu redemptorysta dostał zakaz odprawiania mszy świętych w części Kanady.

logo Tu się dzieje