18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ferie koronawirusowe

REKORDOWA LICZB ZGONÓW! Prezydent ogłosił tydzień wolny od pracy

24.10.2021  11:13
Koronawirus demoluje Europę
Koronawirus demoluje Europę Fot: Lightspring/Shutterstock

Jesienna fala pandemii na dobre rozgościła się w całej Europie. Najgorzej sytuacja wygląda między innymi w Rosji, gdzie ostatnio padł rekord zgonów z powodu COVID-19. Prezydent kraju w obawie przed tragedią zdecydował się na wprowadzenie tygodnia wolnego od pracy.

Rosja nie poradziła sobie z nową falą pandemii, która pojawiła się już w czerwcu. Kiepska kampania szczepień, nowe mutacje koronawirusa i łamanie pandemicznych obostrzeń sprawiły, że sytuacja w kraju jest dramatyczna. W ciągu ostatniej doby na terenie kraju stwierdzono 37 678 zakażeń oraz 1075 zgonów.

Według oficjalnych danych w Rosji z powodu COVID-19 zmarło 229 528 osób, co świadczy o tym, że kraj ten wyróżnia się najwyższą śmiertelnością w całej Europie. Zdaniem agencji Rosstat liczba ta jest zaniżona nawet o połowę.

Tydzień wolnego w Rosji

Jak informuje AFP, od grudnia 2020 roku szczepienie przeciw COVID-19 przyjęła zaledwie jedna trzecia Rosjan. Dane te wskazują na porażkę władz, które nie zdołały zorganizować odpowiedniej kampanii informacyjnej ws. szczepień, a także nie wprowadziły skutecznych obostrzeń.

Fala zakażeń mocno zaniepokoiła prezydenta Władimira Putina, który w celu wyhamowania wirusa zdecydował się na wprowadzenie tygodnia wolnego od pracy. Od 30 października do 7 listopada Rosjanie pozostaną w domach.

Czytaj także