18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

totalne bestialstwo

Rosja bombarduje szkoły w Ukrainie. Są informacje o ofiarach

Emilia Waszczuk
04.03.2022  11:43
Rosja atakuje Ukraińskie szkoły
Rosja atakuje Ukraińskie szkoły Fot: AP/Associated Press/East News

Wstrząsające doniesienia z Ukrainy. W piątek armia rosyjska ostrzelała szkołę w obwodzie mikołajewskim i szkołę w Żytomierzu. Są pierwsze informacje o ofiarach.

Działania wojsk rosyjskich stają się coraz bardziej brutalne i niezrozumiałe. Już nie atakują obiektów wojskowych - próbują złamać cywilów, bombardując ich domy, szpitale czy szkoły. Tylko w piątek rano doszło do ataków rakietowych na dwie placówki edukacyjne.

Rosjanie atakują szkoły

Szef władz obwodu mikołajewskiego w Ukrainie Witalij Kim przekazał w piątek przed południem wstrząsające informacje. Żołnierze rosyjscy ostrzelali szkołę  w Basztance, zajęli budynek i zamordowali dyrektora placówki.

Wychodząc z Basztanki, kolumna wjechała do tej miejscowości, wdarła się do szkoły, opanowała ją i rozstrzelano dyrektora

- przekazał polityk na Telegramie.

Ofiarą najazdu Rosjan padła w piątek także szkoła w Żytomierzu. O ostrzale budynku poinformował w mediach społecznościowych mer miasta Serhij Suhomłyn.

Właśnie przeprowadzono bombowy czyrakietowy - to już wszystko jedno - atak na szkołę nr 25. [...] Połowa szkoły jest zniszczona. Trwa akcja ratunkowa 

- poinformował polityk.

Budynek szkoły został częściowo zniszczony, jak na razie nie ma informacji o rannych i ofiarach śmiertelnych ataku.

Dziewiąta doba inwazji. Ogromne straty Rosji

Wojna w Ukrainie trwa już dziewiątą dobę. Zniszczenia w części miast są ogromne, w nocy z czwartku na piątek Rosjanie przejęli największą w Europie elektrownię atomową. Jednocześnie władze Ukrainy informują o olbrzymich stratach w armii Putina. Jak dotąd zginęło już ponad 9 tysięcy rosyjskich żołnierzy i zlikwidowano setki sztuk sprzętu bojowego.

W piątek przed południem sztab Operacji Zjednoczonych Sił Ukrainy poinformował na Facebooku o zestrzeleniu kolejnego samolotu najeźdźców. Myśliwsko-bombowy Su-34 został zniszczony nad Wołnowachą na południowym wschodzie kraju. samolot brał udział w ostrzeliwaniu infrastruktury cywilnej.

Ten samolot bombardował domy naszych obywateli i infrastrukturę cywilną. Pilot katapultował się; trwają poszukiwania

- czytamy w komunikacie Ukraińców.

logo Tu się dzieje