18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putler musi wychodzić z siebie

Och jak nam nie żal! ROSJA MASOWO TRACI BROŃ I LUDZI

Emilia Waszczuk
30.03.2022  09:30
Ogromne straty Rosji w wojnie z Ukrainą
Ogromne straty Rosji w wojnie z Ukrainą Fot: AFP/EAST NEWS

Władimir Putin ma powody do niepokoju. Próbuje ukryć prawdę o wojnie, ale Ukraińcy mu na to nie pozwolą. Policzyli, ilu ludzi i sprzętu już stracił.

Rosja notuje w wojnie z Ukrainą straty tak wielkie, jakich nie doznała w trwającej dziesięć lat III wojnie czeczeńskiej. Ukraińcy kolejny tydzień stawiają twardy opór, Rosjanie zmieniają plany i ponoć chcą się skoncentrować na odbiciu Donbasu, a Władimir Putin nikogo nie może doprosić się o pomoc, nawet Aleksandra Łukaszenki.

Wywiad brytyjski informuje, że Rosjanie powoli przenoszą się na wschód, do Ukrainy ściągać mają najemnicy okupujący dotąd inne kraje, w tym Grupa Wagnera, a Ukraińcy liczą straty wroga. Czemu Ukraińcy? Bo wróg próbuje ukryć przed światem, jak wielkie poniósł zniszczenia i danych tych nie ujawnia.

Straty Rosji w wojnie z Ukrainą

W środę Sztab Generalny Sił Zbrojnych podał najnowsze, zaktualizowane dane o szkodach po stronie najeźdźcy. Wedle ich szacunków Rosjanie stracili kolejnych stu żołnierzy i dziś całkowita liczba ofiar to już 17 300 rosyjskich mundurowych.

Ukraińcy podają też liczbę zniszczonego bądź przejętego sprzętu. Rosjanie stracili już co najmniej 605 czołgów (w ciągu ostatniej doby kolejnych 8) i 1723 wozy opancerzone (13 w ciągu ostatniej doby!). Ponadto Ukraińcom udało się zestrzelić 131 samolotów (+4), 131 śmigłowców (+2) oraz 81 bezzałogowych statków powietrznych (+10).

Zniszczonych lub przejętych zostało 96 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 305 systemów altyreleryjskich, 54 systemy przeciwlotnicze, 1184 samochody, 75 cystern z paliwem, 4 mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu i 7 statków.

Dane stają się coraz bardziej precyzyjne. Obliczenia komplikuje duża intensywność działań wojennych

- informuje w codziennym raporcie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

logo Tu się dzieje