18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

stan wyjątkowy

ROSJA PŁONIE! 200 budynków w ogniu, są ofiary śmiertelne

07.05.2022  16:55
Potężne pożary w Rosji. Płonie 200 budynków
Potężne pożary w Rosji. Płonie 200 budynków Fot: Alexander Piragis/Shutterstock

Stan wyjątkowy w Rosji, ale nie przez wojnę. Syberia walczy z gigantycznym pożarem. Ogień rozprzestrzenia się z zawrotną prędkością.

Kreml prowadzi wojnę w Ukrainie i przekonuje swych obywateli, że to konieczne, a jednocześnie armia rosyjska atakuje swoje własne tereny. Dochodziło już do przypadków ostrzeliwania miejscowości rosyjskich tylko po to, by wmówić ludziom, iż zrobili to Ukraińcy. W sobotę Rosjanie ostrzelali swoje ziemie... przez pomyłkę. Za cel wzięli ukraiński obwód sumski, gdzie dwa pociski faktycznie spadły. Jeden z samolotów zrzucił jednak bombę na swój własny teren.

Gdyby wojny było mało, od pewnego czasu w Rosji dochodzi do tajemniczych eksplozji i pożarów. Wybuchają składy broni, płoną jednostki wojskowe, zbiorniki ropy czy rządowe instytuty. Ale nie tylko. Jednocześnie Rosja zmaga się z potężnymi pożarami na Syberii.

Pożar na Syberii. Płonie 200 budynków

Według informacji przekazanych w sobotę przez lokalne władze, w wyniku ogromnych pożarów w okolicy Krasnojarska na Syberii, śmierć poniosło co najmniej pięć osób. Płoną budynki gospodarcze i domy mieszkalne, a ogień rozprzestrzenia się szybko i wzmaga z powodu silnego wiatru.

Pożary rozprzestrzeniają się w ponad 16 strefach zamieszkanych, płonie około 200 budynków, kilka tartaków i przedszkole

- czytamy na Telegramie ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych.

Sytuacja określana jest jako trudna. Z żywiołem walczy już około 90 wozów strażackich i 300 osób. Ich wysiłki zdają się iść jednak na marne. - Ugaszenie płomieni komplikują warunki meteorologiczne – silne wiatry przyśpieszają rozszerzanie się płomieni - czytamy. Wiatr w regionie wieje z prędkością 40 metrów na sekundę, łamie drzewa i zrywa linie energetyczne.

logo Tu się dzieje