18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

który to już?

KAWAŁEK PO KAWAŁKU, ROSJA SPŁONIE? Znów wielki pożar ważnego punktu!

26.04.2022  19:32
Kolejny pożar w Rosji. Spłonęła baza lotnictwa bojowego
Kolejny pożar w Rosji. Spłonęła baza lotnictwa bojowego Fot: NickolayV/Shutterstock

Czarna seria pożarów w Rosji trwa. Kolejny punkt wojskowy poszedł z dymem - tym razem spłonęła baza lotnictwa bojowego.

Kreml rozpętał wojnę w Ukrainie, wmawiając ludziom, że to tylko "specjalna operacja" mająca na celu pozbycie się nazistów, a obywatele wierzą propagandzie i popierają inwazję. Jednocześnie zaczynają coraz dotkliwiej odczuwać skutki wywołanego przez Rosję piekła - sankcje odciskają na ludziach coraz większe piętno, a w kraju dochodzi do dziwnych zdarzeń.

Kolejny tydzień Rosję nawiedzają tajemnicze eksplozje i wielkie pożary. Kto atakuje? Ukraińcy, przeciwnicy Kremla, czy może sam Kreml, w ramach prowokacji? Tego do końca nie wiadomo, choć biorąc pod uwagę skalę zniszczeń, powoli wykluczać można tych ostatnich.

Znów wielki pożar w Rosji

Tylko w poniedziałek doszło między innymi do wielkiego pożaru w składzie ropy w Briańsku, a także wysadzenia torów kolejowych i eksplozji składu amunicji w tym mieście. Plotkuje się, że w ataku na Briańsk udział brał osławiony dron Baryaktar. We wtorek pojawiła się z kolei informacja o kolejnym olbrzymim pożarze - tym razem w miejscowości Wozdwiżenka na wschodzie Rosji.

Do pożaru dojść miało w dawnej bazie lotnictwa bombowego, w której rosyjska armia przechowywała bombowce strategiczne Tu-22M3 326 Dywizji Ciężkiego lotnictwa bombowego. Co ciekawe, pułk rozwiązano w 2009 roku, baza została zamknięta, a maszyny przeniesione.

Atak na bazę jądrową?

Czy pożar to wynik nie do końca udanego ataku? A może wojna Rosji z Ukrainą nie miała tu żadnego znaczenia? Scenariusz numer jeden zdaje się tym bardziej wiarygodny, że zaledwie 9 kilometrów dalej znajduje się czynna baza rosyjskiej armii, niby remontowo-techniczna, w rzeczywistości to magazyn Jednostki Wojskowej 23477, podporządkowany 12. zarządowi Głównemu Ministerstwa obrony Rosji, który zajmuje się... bezpieczeństwem jądrowym.

Najprawdopodobniej rzeczona baza zajmuje się naprawą, przechowywaniem i konserwacją sprzętu atomowego!

Czytaj także