18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

POWARIOWALI?

PUTIN UŻYJE BRONI JĄDROWEJ? Kreml straszy

Emilia Waszczuk
23.03.2022  11:36
Rosja znow straszy bronią jądrową!
Rosja znow straszy bronią jądrową! Fot: Romolo Tavani/Shutterstock, Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow ostrzega świat przed użyciem przez Rosję broni jądrowej. Putin naprawdę jest zdolny rozpętać wojnę atomową?

Jeśli Rosja się do tego posunie, wywoła nie tylko ogólnoświatowy konflikt - dokona prawdziwej zagłady. Wojna atomowa byłaby równoznaczna z zamordowaniem milionów ludzi. I to nie tylko w Ukrainie, ale i w Rosji oraz innych krajach świata.

Czy Włądimir Putin jest gotów na takie szaleństwo? Możliwe. Już od pierwszych dni inwazji w Ukrainę Kreml straszy świat pociskami atomowymi. Teraz straszenie to podsyca Dimtrij Pieskow.

Rosja rozpęta wojnę atomową?

Rzecznik Kremla pytany był przez CNN o ewentualne użycie broni jądrowej przez Rosję. W odpowiedzi oznajmił, że polityka jego kraju przewiduje takie kroki wyłącznie, gdy istnieje obawa o zagrożenie Rosji. - Wszystkie powody użycia broni jądrowej są publiczne i można je przeczytać - powiedział rosyjski polityk.

Podkreślił przy tym, że jeżeli Rosja poczuje się zagrożona, nie będzie się za siebie oglądać i użyje broni jądrowej "zgodnie z założeniami bezpieczeństwa wewnętrznego".

Ukraina zagrożona bronią chemiczną. Zełenski ostrzega

Już przed kilkoma tygodniami, na rozkaz Władimira Putina, wojska jądrowe zostały postawione w stan podwyższonej gotowości. Świat powątpiewa jednak, by Rosja zdecydowała się na taki krok - oznaczałoby to bowiem odwet, również z użyciem atomu. Podobnego zdania są Ukraińcy.

Scenariusz zakładający użycie broni atomowej przez Rosję, to czysta fantazja. Ta wojna już ma niszczący wpływ na Rosję, a miałaby jeszcze stukrotnie bardziej niekorzystny w przypadku użycia taktycznej broni jądrowe

- oznajmił doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak w rozmowie z  niezależnym rosyjskim portalem Meduza.

Jednocześnie Ukraina obawia się wykorzystania w wojnie broni chemicznej. Ostrzeżenia przed takim ruchem Rosji pojawiają się już od pewnego czasu. Teraz, w czasie wystąpienia przed parlamentem Japonii, prezydent Wołodymir Zełenski poinformował, że krok taki staje się coraz bardziej prawdopodobny.
- Rosja przygotowuje się do ataków z użyciem broni chemicznej na Ukrainie - ostrzegł polityk i wezwał Japonię do zaostrzenia sankcji przeciwko Moskwie.

Czytaj także