18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

DYKTATOREK PANIKUJE?

ROSJA W WIELKIM KRYZYSIE. Putin wydał nagły dekret

Emilia Waszczuk
01.03.2022  08:37
Putin panikuje? Wydałnagły dekret
Putin panikuje? Wydałnagły dekret Fot: AP/Associated Press/East News

Władimir Putin reaguje na sankcje Zachodu. Rosja znalazła się w największym od lat kryzysie, grozi jej totalna blokada i upadek gospodarki.

Rosja w czwartek 24 lutego zaatakowała zbrojnie Ukrainę. Mimo zapewnień, że wcale nie zamierzają wywoływać wojny, od kilku dni ostrzeliwują miasta i próbują zdobyć stolicę państwa, Kijów, oraz obalić władze.

W reakcji na inwazję, kolejne kraje wspierają Ukraińców i nakładają na Rosję sankcje. W poniedziałek rosyjskie banki zostały odcięte od systemu SWIFT. Zamrożone zostały aktywa banku centralnego. Dotkliwe obostrzenia Zachodu już dały o sobie znać. Wartość rubla drastycznie spadła (za jednego dolara Rosjanie musieli w poniedziałek zapłacić minimum 109 rubli!), giełda w Moskwie przestała działać, stopy procentowe poszły ostro w górę, a Rosjanie panicznie wybierają pieniądze z bankomatów.

Putin reaguje na sankcje

Rosji grozi paraliż i bankructwo. Sankcje Zachodu wywołały nagłą reakcję Władimira Putina. Prezydent dyktator wydał nagły dekret, który obowiązuje od już - wchodzi w życie z dniem 1 marca i zakazuje obywatelom przesyłania pieniędzy za granicę.

O nowym rozporządzeniu Putina informuje "Wall Street Journal". Nowy dekret pojawił się na stronach rządowych w poniedziałek. Całkowicie zakazuje on transferu pieniędzy poza granice Rosji. Niemożliwe staje się wysyłanie środków za pomocą banków i innych instytucji finansowych. Zablokowana zostaje także możliwość obsługiwania długu zagranicznego.

logo Tu się dzieje