18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brawo!

ROSJANIE ROZBICI! Ogromny sukces ukraińskiej armii

09.03.2022  11:44
Duży sukces Ukrainy. Rosyjska baza rozbita
Duży sukces Ukrainy. Rosyjska baza rozbita Fot: Europa Press/ABACA/Abaca/East News

Rosjanie ponieśli kolejną klęskę w wojnie z Ukrainą. BBC donosi o rozbiciu ważnej bazy wojskowej armii Putina.

Trwa czternasta doba inwazji Rosji na Ukrainę. Rosjanom zaczyna brakować żołnierzy, przeprowadzają więc ponoć tajne zgrupowania i szukają nowych sił do walki. Jednocześnie stracili już sprzęt wart kilka miliardów dolarów. A w środę 9 marca Ukraińcy do strat tych dorzucili kolejną cegiełkę.

Jak donosi BBC, Ukraińcom udało się właśnie rozbić rosyjską bazę w pobliżu miasta Dergacze. To ważny punkt dla rosyjskiej ofensywy - dziś już zupełnie bezużyteczny.

Ukraińcy rozbili ważną bazę Rosjan

Odbicia dokonała ukraińska piechota wraz z jednostkami Gwardii Narodowej i obrony terytorialnej. Żołnierze ukraińscy dokonali kontrnatarcia na pozycje rosyjskiej artylerii. Żołnierze Władimira Putina mieli w popłochu uciekać z zaatakowanego terenu, pozostawiając za sobą niezabezpieczony, cenny sprzęt wojskowy i broń.
Przejęta przez Ukraińców baza to miejsce, z którego systematycznie ostrzeliwano okolice Charkowa.

Straty Rosji w wojnie z Ukrainą

Ukraiński "Forbes" donosi tymczasem, że Rosjanie przez pierwszych 13 dni wojny stracili w Ukrainie co najmniej 1902 jednostki sprzętu wojskowego. Wartość zniszczonej lub porzuconej broni szacuje się na około 3 miliardy dolarów amerykańskich.

W środę sztab generalny sił zbrojnych Ukrainy podał zaktualizowane dane o stratach armii rosyjskiej. Od 24 lutego do 8 marca na terenie Ukrainy zginęło już ponad 12 tysięcy rosyjskich żołnierzy. Rosjanie stracili 377 czołgów, 1070 wozów opancerzonych, 28 systemów obrony przeciwlotniczej, 49 samolotów, 81 śmigłowców i 482 pojazdy. Ponadto armii rosyjskiej ubyło 120 systemów artyleryjskich, 56 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 3 kutry, 60 cystern i 7 bezzałogowych statków powietrznych.