18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żołnierze Putina padają jak muchy

ROSJANIE TEGO PUTINOWI NIE WYBACZĄ? Prawie 20 tysięcy ofiar

Emilia Waszczuk
04.04.2022  11:31
Ogromne straty rosyjskiej armii
Ogromne straty rosyjskiej armii Fot: SERGEY BOBOK/AFP/East News

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał w poniedziałek nowe, Zaktualizowane dane o stratach wroga. Liczba utraconych żołnierzy szokuje.

Wojna w Ukrainie trwa, ale się zmienia. Kreml zmienia plany i strategię, wycofuje spod Kijowa i swe działania skupia na wschodzie kraju. Niemal pewne jest, że Władimir Putin planuje zdobyć choćby kawałek Ukrainy, by móc ogłosić swym obywatelom, że zwyciężył. Nowym celem ma być przede wszystkim Donbas.

Rosja wojnę przegrywa, ale do prawdy przyznawać się nie zamierza. Rosjanie nie mają pojęcia o skali zniszczeń i ludobójstwa dokonanego przez ich armię, nie wiedzą też, że ta ponosi olbrzymie straty. Gdy się dowiedzą (o ile), mogą poczuć przemożne oburzenie.

Straty Rosji w wojnie z Ukrainą

Jak podaje w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosja od początku inwazji straciła już ponad 18 300 żołnierzy! Poza ludźmi znika też sprzęt - jest przejmowany i niszczony przez Ukraińców na skalę masową.
Do dnia 3 kwietnia Ukraińcom udało się zniszczyć bądź przejąć 647 czołgów wroga. Rosjanie stracili 1844 pojazdy opancerzone,107 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy przeciwlotnicze i 1283 samochody. Ukraińcom udało się zestrzelić 147 samolotów, 134 śmigłowce i 92 bezzałogowce, oraz zniszczyć 76 cystern z paliwem, 7 statków i 4 pociski balistyczne krótkiego zasięgu.
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że dane zbierane przez służby ukraińskie są coraz dokładniejsze, ale liczenie utrudnia intensywna walka z najeźdźcą.

Czytaj także