18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

masowo niszczą swój sprzęt

ROSJANOM SIĘ POMIESZAŁO? "Niechcący zestrzelili własny samolot"

31.03.2022  14:31
Rosjanie niszczą własny sprzęt
Rosjanie niszczą własny sprzęt Fot: Rex Features/East News

Szef wywiadu brytyjskiego ujawnia: rosyjscy żołnierze są wysoce zdemoralizowani. Masowo niszczą własny sprzęt.

Co się dzieje w głowach rosyjskich żołnierzy? Ciężko to ocenić. Co poniektórzy mundurowi okazują się bestiami bez sumienia i honoru, które bestialsko mordują Ukraińców, gwałcą kobiety, cieszą się z niszczenia domów. Jest też druga strona, a tam dezercje, bunty, zrywanie umów o pracę i mordowanie własnych dowódców.

O tym, że armia Putina jest zdemoralizowana, a jej zapał do wojny równa się zeru, mówi się od dawna. Teraz temat ten powraca ze zdwojoną siłą.

Wywiad: Rosjanie masowo niszczą swój sprzęt

W czwartek szef brytyjskiej służby wywiadowczej GCHQ Jeremy Flaming opowiadał na Australijskim Uniwersytecie Narodowym o sporych problemach Władimira Putina. Mężczyzna ocenił, że rosyjski tyran "poważnie pomylił się w ocenie sytuacji w Ukrainie". Nie zdawał sobie sprawy z możliwości armii ukraińskiej, nie przewidział też wielkiego pojednania Zachodu, który nałożył na Rosję gigantyczne sankcje.

Ale to nie koniec problemów. Dużym rozczarowaniem okazała się dla Kremla rosyjska armia. Putin myślał, że z pomocą wiernych mu żołnierzy w kilka dni zdobędzie Ukrainę. A tu psikus.

Widzieliśmy rosyjskich żołnierzy - pozbawionych broni i postawy moralnej - odmawiających wykonywania rozkazów, sabotujących własny sprzęt, a nawet przypadkowo zestrzeliwujących własne samoloty

- mówił szef brytyjskiego wywiadu w czwartek.

- Uważamy, że doradcy Putina boją się powiedzieć mu prawdę - dodał Jeremy Fleming.

Czytaj także