18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zmasowany atak

ROSYJSKI MAGAZYN ZBOMBARDOWANY! W środku ponad 180 Rosjan

25.05.2022  21:44
Magazyn Rosjan zniszczony
Magazyn Rosjan zniszczony Fot: AP/Associated Press/East News

Ukraińscy wojskowi poinformowali o zbombardowaniu magazynu, w którym stacjonowali rosyjscy żołnierze. Według wstępnych ustaleń zginęło około 180 okupantów. Podczas ataku zniszczono też kilkanaście sztuk rosyjskiego sprzętu wojskowego.

Grupa Taktyczna "Wschód" przekazała, że w trakcie ukraińskiego ataku na magazyn udało się zlikwidować około 180 rosyjskich wojskowych. Podczas bombardowania zniszczono również 19 sztuk sprzętu wojskowego m.in. wozy piechoty, czołgi, systemy artylerii, a także moździerze.

Ciężkie walki w Ukrainie

Obecnie najcięższe walki toczą się na terenie obwodu donieckiego i ługańskiego. Najgorzej sytuacja prezentuje się w Siewierodoniecku, który został otoczony przez Rosjan z trzech stron.

Dla obwodu ługańskiego nastał najtrudniejszy czas od początku ośmioletniego starcia z Rosjanami. Jest coraz gorzej. Aż trudno opisać słowami to, co robią raszyści. Trasa z Lisiczańska do Bachmutu jest ciągle ostrzeliwana. Tam 'pracują' już grupy dywersyjno-rozpoznawcze przeciwnika, sytuacja niemal krytyczna. Okupanci sprowadzili do regionu niebywałą liczbę żołnierzy i sprzętu wojskowego - donosi Serhij Hajdaj, szef władz obwodu ługańskiego.

Niestety, wbrew głoszonym przez media informacjom Rosjanie na terenie obwodów ługańskiego i donieckiego mają znaczącą przewagę. Najeźdźcy do wspierania działań naziemnych wykorzystują m.in. samoloty bojowe Su-30.

Ukraina za kilka tygodni planuje rozpocząć wielką kontrofensywę, lecz obecnie żołnierze czekają na dostawy sprzętu z Zachodu. Wkrótce w ręce żołnierzy mają trafić kolejne drony kamikaze Switchblade, drony zwiadowcze Puma, kierowane laserowo rakiety, radary przeciwartyleryjskie czy haubice M777.

Czytaj także