18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ogromna tragedia

Nie żyje znany wokalista. Miał tylko 49 lat

14.05.2021  15:13
Rafał Ratajczak nie żyje
Rafał Ratajczak nie żyje Fot: hafizi/Shutterstock

Rafał Ratajczak, wokalista zespołu Świnka Halinka, odszedł w wieku zaledwie 49 lat. Muzyk od dawna zmagał się z ciężką chorobą, która ostatecznie doprowadziła do niewyobrażalnej tragedii. Polacy są wstrząśnięci.

Rafał Ratajczak zmarł po ciężkiej chorobie w nocy z 12 na 13 maja. Wokalista, frontman i założyciel zespołu Świnka Halinka miał w chwili śmierci zaledwie 49 lat. Polacy są wstrząśnięci tym dramatem - chyba nikt bowiem nie spodziewał się najgorszego.

Rafał Ratajczak nie żyje

Przyczyna śmierci Rafała Ratajczaka nie została ujawniona. O tym, że nie chwilę przed swoim odejściem artysta trafił w ciężkim stanie do szpitala - informuje portal "Legnica Nasze Miasto". Wtedy to bliscy i przyjaciele zorganizowali nawet zbiórkę pieniędzy, aby wesprzeć kolegę w powrocie do zdrowia. Niestety, lekarzom nie udało się uratować wokalisty.

Dzisiaj w nocy po ciężkiej chorobie odszedł od nas wielki przyjaciel, frontman i założyciel zespołu. Jedyny i niepowtarzalny człowiek… Żegnaj Beluh

– napisali w sieci pogrążeni w smutku członkowie Świnki Halinki.

Świnka Halinka to zespół powstały w Lublinie, który na scenie występował od kilkunastu lat. Muzyka, w jakiej wyspecjalizowali się jego artyści to połączenie reggae, ska i folku. Grupa ma na koncie wiele wyróżnień i występy w całej w Polsce. Świnka Halinka wystąpiła m.in. w niegdyś popularnym programie Polsatu „Bar”, w którym pierwsze celebryckie kroki stawiała m.in. Doda oraz na słynnym Przystanku Woodstock. W 2018 roku formacja wydała płytę „Świnie w kosmosie”.

Współczujemy z całego serca bliskim artysty.

logo Tu się dzieje