18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Porwali dziecko, by nie dostało chemioterapii

Dziecko chore na raka. Rodzice zabronili leczenia

Wojciech Kozicki
11.09.2019  16:49
Dziecko chore na raka - chemioterapia została zabroniona przez rodziców
Dziecko chore na raka - chemioterapia została zabroniona przez rodziców Fot: Facebook

Choroba nowotworowa u dziecka i makabryczna decyzja rodziców. Chcieli, by chłopiec chory na raka nie otrzymał chemioterapii. Ich zdaniem pomóc miała medycyna alternatywna, m.in. lecznicza marihuana.

Dramat na Florydzie w USA. U 4-letniego dziecka diagnoza była jednoznaczna i makabryczna – rak. U dziecka została stwierdzona białaczka limfoblastyczna i konieczna była chemioterapia, by uratować jego życie. Okazało się jednak, że Noah McAdams nie pojawił się na umówionych zabiegach w Johns Hopkins All Children’s Hospital.

Rodzice chorego chłopca (Joshua McAdams i Taylor Bland-Ball) zdecydowali się na alternatywne metody leczenia i nie zamierzali oddać dziecka onkologom. Uciekli z nim z Florydy, a do leczenia raka stosowali m.in. medyczną marihuanę. Policja dopadła ich w Kentucky.

Rodzice stanęli przed sądem w Hillsborough County, a sędzia Thomas Palermo uznał, że chłopiec nie może zostać pod ich opieką, bo wówczas jego życie byłoby zagrożone. Został pod opieką babci i obecnie przechodzi prawidłowe leczenie. Rodzice zapowiadają jednak, że złożą apelację.

Jak podaje „People”, rodzice zeznali, że Noah cierpiał z powodu efektów ubocznych chemioterapii. Ich zdaniem miał wahania nastroju i stał się agresywny.

logo Tu się dzieje